Skočiť na hlavný obsah

JÚN V DIVADLE – Ukrajinský národný balet aj Góreckeho 3. symfónia v Dóme sv. Alžbety.

Aj posledný mesiac divadelnej sezóny 2021/2022 prinesie v Štátnom divadle Košice bohatý a zaujímavý program s jednou premiérou a dvoma výnimočnými udalosťami.

Už v nedeľu 12. júna zavítajú do Košíc sólisti Ukrajinského národného baletu a na charitatívnom galakoncerte uvedú fragmenty inscenácií ukrajinského a svetového baletného repertoáru. Galakoncert v Košiciach je súčasťou charitatívneho turné ukrajinských umelcov na Slovensku. O dva týždne neskôr, v nedeľu 26. júna, pre Vás Štátne divadlo Košice v spolupráci a Arcibiskupským úradom v Košiciach pripravuje ďalší jedinečný večer. Opera ŠDKE uvedie v Dóme sv. Alžbety slávnu 3. symfóniu – „Symfóniu žalostných spevov“ Henryka Góreckeho so sólistkou Viedenskej štátnej opery, Slávkou Zámečníkovou.

Opera ŠDKE pre Vás pripravuje ešte jednu premiéru. V piatok 24. júna uvedie v Historickej budove ŠDKE vybrané scény z jednej z najslávnejších opier Richarda Wagnera TRISTAN A IZOLDA. V programe samozrejme nechýbajú ani nové a staršie tituly z repertoáru opery, baletu a činohry.

Milí naši diváci, veríme, že si aj z našej júnovej ponuky vyberiete to svoje predstavenie a návštevou Vášho divadla vyjadrite svoju priazeň a podporu nielen nám, ale aj vojnou skúšanej Ukrajine.

Vstupenky na všetky predstavenia si môžete už teraz kúpiť v dennej pokladni ŠDKE alebo prostredníctvom rezervačného portálu navstevnik.sk.

JÚNOVÝ PROGRAM ŠTÁTNEHO DIVADLA KOŠICE: