Skočiť na hlavný obsah
Spoločný muzikálový projekt Radošinského naivného divadla a SĽUKu
Mesiac po premiére privítame v Národnom divadle Košice spoločný muzikálový projekt Radošinského naivného divadla a SĽUKu o vtipnom spoznávaní seba, o hľadaní a možno aj nachádzaní seba samého. 
Dramatická opera v štyroch dejstvách
Shakespearovo dielo i Verdiho opera sú temnou drámou moci, tyranie, násilia, paranoje vládcov, ale i jedného nenaplneného manželstva.
ZVLÁŠTNA RADOSŤ ŽIŤ III
„Manipuláciu vo všeobecnosti charakterizuje stratégia, pri ktorej sa nám niekto snaží podsunúť názor či dokonca postoj bez toho, aby sme si to všimli. Jeho cieľom je ovplyvniť nás tak, aby sme mu vyhoveli. Ľudia manipulujú s druhými, pretože vedia, že na priamu otvorenú žiadosť by pravdepodobne dostali negatívnu reakciu či odmietnutie.“ (Elena Moravčíková in: Manipulácia a komplex menejcennosti alebo cesta k posilňovaniu sebadôvery)
Operný galakoncert sólistov Opery NDKE a jej hostí
Opera Národného divadla v Košiciach vás srdečne pozýva na operný galakoncert sólistov Opery NDKE a jej hostí. Na spoločnom galakoncerte súboru uvedú diela so zameraním na premiéry prechádzajúcej a tejto sezóny.
Epická komédia
Epická komédia nemeckého dramatika Bertolta Brechta, z roku 1940, ktorá vznikla podľa poviedok a návrhu hry fínskej autorky Helly Wuolijoki.
Veľký divadelný karneval pre deti v Národnom divadle Košice
Obdobie fašiangov už tradične so sebou prináša množstvo nádherných aktivít prameniacich z našich dávnych kultúrnych prameňov. Aj Národné divadlo Košice sa rozhodlo spolu so svojimi najmenšími divákmi osláviť prichádzajúce obdobie jari!