Skočiť na hlavný obsah
Koncertné prevedenie k 200. výročiu narodenia veľkého českého skladateľa
Opera Bedřicha Smetanu, ktorá mala premiéru v Prahe v roku 1868, sa v librete nemecky píšuceho autora Josefa Wenziga vracia k známej ľudovej povesti, inšpirovanej udalosťami z obdobia vlády českého a uhorského kráľa Vladislava II. Jagellonského (1456 – 1516). Je to romantická tragédia, ktorá je považovaná za prelomové dielo českého operného dedičstva. 
Na motívy rozprávok Pavla Dobšinského
Rozprávkový príbeh, napísaný na motívy Dobšinského rozprávok. Narátormi príbehu sú anjel a čert, ako zástupcovia dobra a zla, ktorí sledujú a komentujú naše ľudské počínanie, čím ponúkajú aj možnosť interakcie s divákom. Zároveň sú  obrazom toho dobrého i zlého v nás. Ale to, čo si zvolíme, je iba na našom rozhodnutí.
Obnovená premiéra baletnej rozprávky
Exupéryho Malý princ ešte i dnes prekvapuje svojou čistotou a láskavým pochopením sveta, v ktorom žijeme. Je akousi súčasnou bibliou, ktorá pohľadom detských oči nachádza naše chyby a zároveň ponuka riešenie, ako sa s nimi vyrovnať. Na povrchný svet, plný nekultúrnosti, ničenia tradícii a nezmyselných vojen, sa dôkaze dívať s láskou, pochopením a nádejou.
Opera predstaví svetoznámu operetu Emmerich Kálmána vo výnimočnom obsadení
Opera NDKE predstaví svetoznámu operetu Emmericha Kálmána Čardášová princezná vo výnimočnom obsadení. Na predstavení nebude chýbať ani hosť večera, Yvonne Sylva Marica Kálmán, ktorá si zaspomína na rozhovory so svojím otcom Emmerichom Kálmánom, priblíži najväčšie úspechy svetoznámeho operetného komponistu a jeho tvorbu, ale aj obdobie úteku židovskej rodiny pred nacistami do Ameriky a nový život v New Yorku.
Objavovanie hudobných nástrojov s Tomom a Elom
Dvaja obľúbení bratia, Tom a Elo spoločne s deťmi objavujú čaro hudobných nástrojov. Spievajú si o nich, spoznávajú ich a cez interakciu s hráčmi orchestra sa vzdelávajú v oblasti hudby. Ide o zábavný, výchovný koncert vhodný pre detičky MŠ a žiakov prvého stupňa ZŠ. 
Spoločný muzikálový projekt Radošinského naivného divadla a SĽUKu
Mesiac po premiére privítame v Národnom divadle Košice spoločný muzikálový projekt Radošinského naivného divadla a SĽUKu o vtipnom spoznávaní seba, o hľadaní a možno aj nachádzaní seba samého.