Skočiť na hlavný obsah
Prenasledovanie a zavraždenie Jeana Paula Marata hrané hereckou skupinou charentonského ústavu pod vedením pána de Sade
Revolučné časy prinášajú preverovanie ideí v praxi a následný zmätok. Od myšlienky k činu je evolučná cesta nahradená revolučnou skratkou, ktorá nevyhnutne vedie k tragédiám ľudí aj celých národov.
Open air koncert Opery Národného divadla Košice
Open air koncert Opery NDKE príBEH mesta sa uskutoční v spolupráci s filmovým režisérom Petrom Kerekesom v rámci 100. ročníka Medzinárodného maratónu mieru 2023. Peter Kerekes je tiež iniciátorom tejto myšlienky a tvorcom dokumentu s rovnomenným názvom, ktorý prinesie príbeh o dejinách malého mesta v strednej Európe, o maratóne, maratóncoch, ale aj obyčajných ľuďoch, ktorí bežia za slobodou alebo utekajú pred pohromou. Utekajú, aby rýchlejšie preklenuli priestor a predbehli čas...
Divadelná hra sfilmovaná Milošom Formanom
Hneď po smrti geniálneho skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta začali, ako to býva, vznikať legendy, ktoré postupom času nadobúdali podobu senzačnosti. Ich bulvárny charakter nachádzal živnú pôdu v opare tajomstva, ktoré sa vždy rozprestiera nad záhadnou a nečakanou smrťou.
Hosťujúce predstavenie Déryné program z Budapešti
"Ale čo je cieľom večného kočovania? (...) Asi nič. Občas si ale myslím, že to má nejaký tajuplný význam. Občas sa ma zmocní pocit, akoby sme nosili so sebou neviditeľný poklad, ktorý sa musí do istej doby niekde dostaviť. Teraz ho nesieme my, - keď odkväcneme, vezmú si to na plecia iní, - ale raz sa určite dostaví tam, kde ho naozaj potrebujú.”
Poloscénické uvedenie
Po úspešnom uvedení opery Roberto Devereux, ktorej hlavnou predstaviteľkou je kráľovná Alžbeta I., pokračuje Opera NDKE v tudorovskej trilógii Gaetana Donizettiho príbehom jej matky Anny Bolenyovej v opere Anna Bolena, ktorú uvedieme v poloscénickej podobe.
Brilantná komédia
Brilantná komédia popredného nemeckého dramatika, ktorá osciluje medzi konverzačnou a absurdnou komédiou s prvkami grotesky. Nič nie je tak, ako sa spočiatku zdalo.