Skočiť na hlavný obsah
Operný galakoncert venovaný životným jubileám Jaroslava Dvorského a Tatiany Paľovčíkovej - Paládiovej
Opera Štátneho divadla v Košiciach vás srdečne pozýva na operný galakoncert venovaný životným jubileám dvoch významných sólistov Štátneho divadla Košice - sopranistky Tatiany Paľovčíkovej - Paládiovej a tenoristu Jaroslava Dvorského.
Nesentimentálny príbeh o osobnej a spoločenskej skúsenosti
Netrpezlivosť srdca zobrazuje napínavý intímny príbeh medzi chromou Editou a jej potenciálnym nápadníkom, poručíkom Tonim Hofmillerom, ktorý sa odohráva na začiatku prvej svetovej vojny.
Inscenovaný piesňový cyklus
V jednej z najkrajších divadelných budov v strednej Európe, v Historickej budove Štátneho divadla Košice, sme pripravili scénické stvárnenie piesňového cyklu Franza Schuberta „Winterreise“ (Zimná cesta) v podaní svetoznámeho slovenského tenoristu Pavla Bršlíka a klaviristu Róberta Pechanca.
Oslava slovenského folklóru
Tematický večer ľudového tanca bude oslavou etnickej pestrosti slovenského folklóru
Oslava slovenského folklóru
Tematický večer ľudového tanca bude oslavou etnickej pestrosti slovenského folklóru
Pôvodná slovenská hra venovaná 100. výročiu slovenského profesionálneho divadla
Inscenácia s názvom Borodáč je súčasťou osláv 100. výročia profesionálneho divadla na Slovensku. Janko Borodáč patrí k dôležitým zakladateľským osobnostiam slovenského profesionálneho divadla a je nerozlučne spätý so vznikom SND, ale i so Štátnym divadlom Košice. Turbulentný profesionálny, ale aj osobný život je dôležitým pohľadom na dejiny slovenského divadla, na politiku, na myslenie o kultúre, na uvažovanie o etike i estetike medzi rokmi 1920 až 1980.