Skočiť na hlavný obsah
„Vo svojich hrách sa systematicky zbavuje všetkého zbytočného, balastu, ktorý všetko zbytočne obaľuje a necháva postavy v situáciách ohlodaných na dreň.“ Hovorí okrem iného o hre Mariusa von Mayenburga PERPLEX režisér Juraj Bielik, ktorý ju v týchto dňoch pripravuje s hercami Činohry NDKE ako poslednú…
Poslednou premiérou Činohry Národného divadla Košice v tejto sezóne bude v piatok 9. júna na Malej scéne NDKE brilantná komédia PERPLEX  popredného nemeckého dramatika Mariusa von Mayenburga v réžii Juraja Bielika.
S hlbokým zármutkom prijalo Národné divadlo Košice správu o úmrtí jednej z najväčších hviezd v histórii košického baletu, dlhoročnej sólistky baletu a vynikajúcej tanečnej pedagogičky, pani Alice Hoppeovej.
Štátne divadlo v Košiciach už neexistuje. V pondelok 1. mája mu ministerka kultúry Natália Milanová prinavrátila jeho historický názov, a tak má toto divadlo opäť prívlastok, s akým ho poznali generácie diváčok a divákov spred obdobia komunistického režimu – Národné divadlo Košice (NDKE).
Národné divadlo Košice bude na tlačovej konferencii v utorok 9. mája o 10:00 informovať zástupcov médií o dvoch témach.
Štátnemu divadlu Košice sa prinavracia staronový názov. Národné divadlo Košice začína oficiálne pôsobiť pod zmeneným názvom od pondelka 1. mája 2023.  Štátne divadlo Košice počas svojej bohatej histórie prešlo mnohými organizačnými zmenami, s ktorými súviseli i zmeny jeho názvu, pričom pod svojím posledným menom pôsobilo od roku 1999. Dnešným dňom sa vracia ku svojmu niekdajšiemu pomenovaniu,…