Skočiť na hlavný obsah
Rozmýšľate, ako dopriať sebe a svojej milovanej polovičke nezabudnuteľné spomienky na sviatok zamilovaných? Vďaka súťaži VALENTÍNSKA ROMANTIKA S DIVADLOM, ktorú Vám opäť prináša Štátne divadlo Košice, budete môcť svoju lásku osláviť nielen na Valentína, ale aj po ňom.
Vyrástli Vám deti či vnúčatá? Máte v zákutiach domova ukryté hračky, s ktorými sa už nikto hrať nebude? Alebo chcete znova ukázať veľké srdce a rozžiariť detské oči tých, ktorí nemajú to šťastie a osud im nedopraje prežiť šťastné Vianoce a nájsť si pod stromčekom vytúženú hračku? Rozžiarte spolu so Štátnym divadlom Košice detské očká a upracte v sobotu 17. decembra od 10:00 do 17:00 hračky pod…
Doprajte si príjemné adventné obdobie, zabavte sa pri tipovaní odpovedí na špeciálne divadelné otázky a nájdite už od stredy 1. decembra v jednom z dvadsiatich štyroch okienok DIVADELNÉHO ADVENTNÉHO KALENDÁRA zaujímavú cenu, ktorá sa možno stane aj pekným vianočným darčekom pre niekoho z Vás alebo Vašich blízkych.
Štátne divadlo Košice dôrazne odsudzuje vraždu dvoch mladých ľudí, motívom ktorej bola nenávisť k LGBT komunite. Celá spoločnosť má povinnosť sa ozvať v situáciách, keď dochádza k prejavom akejkoľvek nenávisti voči  menšinám. Je to zodpovednosť, ktorú nesie každý z nás. Akceptovanie zla viedlo v nedávnej histórii k nepredstaviteľným tragédiám, ktorých obeťami boli často tí najzraniteľnejší. 
Historický okamih. Štátne divadlo Košice, jeho inscenácie, tvorcovia a umelci v nich účinkujúci získali OSEM nominácií na Divadelné ocenenie sezóny – DOSKY 2022, ktoré sa po dvoch rokoch „pandemickej“ pauzy konajú už po 25 raz. Anketu DOSKY vyhlasuje Asociácia súčasného divadla.
Jedinečný spoločný projekt Štátneho divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik MEDZISCÉNA, ktorý spojil zriaďovanú a nezriaďovanú kultúrnu scénu v Košiciach, prinesie aj v októbri zaujímavé divadelné produkcie, tentokrát predovšetkým do priestorov Tabačky.