Skočiť na hlavný obsah
Národné divadlo Košice prijalo s hlbokým zármutkom správu o úmrtí Tibora Ferka, dlhoročného košického novinára, teatrológa, spisovateľa, divadelného a televízneho dramaturga, ktorý nás navždy opustil 17. februára vo veku nedožitých 92 rokov.
Národné divadlo Košice eviduje na sociálnych sieťach zverejnené informácie o súdnom určení neplatnosti skončenia pracovného pomeru dvoch bývalých zamestnancov činohry a považuje za potrebné vyjadriť sa k nim. Uvádzame, že ani k dnešku nebolo ešte Národnému divadlu Košice doručené písomné vyhotovenie súdneho rozhodnutia, pričom ide o rozhodnutie len súdu prvej inštancie, a teda súdne rozhodnutie…
Národné divadlo Košice prijalo s hlbokým zármutkom správu o úmrtí jednej z veľkých osobností histórie košického divadla, pani Vlasty Pačajovej (rod. Potášovej), dlhoročnej sólistky a členky baletného súboru a dlhoročnej šepkárky v činohre, ktorej srdce dotĺklo 22. februára 2024 vo veku 87 rokov.
Obdobie fašiangov už tradične so sebou prináša množstvo nádherných aktivít prameniacich z našich dávnych kultúrnych prameňov. Aj Národné divadlo Košice sa rozhodlo spolu so svojimi najmenšími divákmi osláviť prichádzajúce obdobie jari!  
Fotograf Jano Štovka dňa 12.12.2023 zverejnil na svojom facebookovom profile otvorený list ministerke kultúry Šimkovičovej, v ktorom okrem iného uvádza:
Decembrový predvianočný program Národného divadla Košice obohatia v nedeľu 17. decembra o 19:00 v Historickej budove NDKE jedineční hostia z Budapešti. Herci z Déryné programu prinesú do Košíc inscenáciu hry Ferenca Herczega MLADÁ PANI DÉRYNÉ, ktorá rozpráva príbeh priekopníčky maďarského kočovného divadla…