Skočiť na hlavný obsah

Peter Iľjič Čajkovskij: LUSKÁČIK

Baletná rozprávka

Premiéra
Dĺžka predstavenia
80 minút s 1 prestávkou
Miesto predstavenia
Historická budova

Na javisku Štátneho divadla Košice sa odohráva jedna z najkrajších baletných rozprávok - Luskáčik. Rozprávkové bytosti Princ a Myší kráľ, ale aj Klára, dievčatko s dobrým srdcom a odvahou, ožijú v nádhernej hudbe Petra Iljiča Čajkovského. Príďte, malí i veľkí, všetci, čo máte radi rozprávku.

Réžia:Ondrej Šoth
Asistent réžie:Oleksandr Skopintsev
Choreografia:Ondrej Šoth, Lyudmyla Zhytnykova, Oleksandr Khablo
Baletní majstri:Tatiana Iegorova, Andrej Halász
Dramaturgia:Zuzana Mistríková, Marilena Halászová
Scéna:Ondrej Šoth
Kostýmy:Andrii Sukhanov
Filmový podklad:Vasyl Sevastyanov
Strih a kompozícia filmu:Martin Ondrejka
Fotografia a plagát:Jozef Marčinský
Hudobné naštudovanie:Miloslav Janíček
Dirigent:Igor Dohovič, Peter Valentovič
Inšpicient:Lena KépesováBeáta Gogová
Kráľ:Miloš Lučka a.h.
Kráľovná:Zlatica Pastorová a.h.
Princ Luskáčik:Maksym SklyarVasyl SevastyanovSergii IegorovKostiantyn Brandler
Klára:Eva SklyarováYuliya Chemitova, Ami Fujikawa
Stahlbaum:Oleksandr Khablo a.h.
Pani Stahlbaum:Beáta Gogová a.h.
Drosselmeyer:Jozef Marčinský
Myší kráľ:Maksym Sklyar, Igor Pashko, Sergii Iegorov
Fric:Oleksandr Skopintsev, Kostiantyn Brandler
Vojaci:Maksym SklyarVasyl Sevastyanov, Kostiantyn Brandler, Igor Pashko, Peter Rolík, Oleksandr Skopintsev, Viktor Mikulišin, Martin Bányai, Marcel Medvecz
Myši:Marek Šarišský, Dalibor Fabián, Šimon Stariňák, Simona Paňáková, Anastasia Kravtsova
Deti:Oleksandr Skopintsev, Nina Ravasová, Rebecca Bowden, Katarína Frigová, Adrienn Tiszai
Rodičia - muži:Peter Rolík, Dalibor Fabián, Šimon Stariňák, Marek Šarišský, Peter Nagy, Martin Bányai
Rodičia - ženy:Gabriela Sukhanova, Simona Paňáková, Elena Chetvernya, Shoko Yamada
Španielsky tanec:Inessa Yagolnik, Františka Vargová, Vasyl Sevastyanov
Orientálny tanec:Anastasia Kravtsova, Lilla BabosPeter Rolík
Ruský tanec:Lyudmyla Vasylyeva Kolimečkov, Peter Rolík, Kostiantyn Brandler
Čínsky tanec:Shoko Yamada, Oleksandr Skopintsev, Kostiantyn Brandler, Silvia Borsetti, Viktor Mikulišin 
Pastorále:Yuliya ChemitovaEva Sklyarová, Igor Pashko
Valčík:Anastasia Kravtsova, Peter Nagy, Oleksandr Skopintsev, Peter Rolík, Františka Vargová, Gabriela Sukhanova, Adrienn Tiszai, Rebecca Bowden, Nina Ravasová, Gréta Nagyová, Marcel Medvecz, Martin Bányai
Dirigent:Peter Valentovič
  
Kráľ:Miloš Lučka a.h.
Kráľovná:Beáta Gogová, a.h..
Princ Luskáčik:Gennaro Sorbino
Klára:Shoko Yamada
Stahlbaum:Oleksandr Khablo a.h.
Pani Stahlbaum:Lyudmyla Vasylyeva Kolimečkov
Drosselmeyer:Sergii Iegorov
Myší kráľ:Maksym Sklyar
Fric:Aleksander Skopintsev
Vojaci:Oleksii Potomkin, Viktor Mikulišin, Kostiantyn Lubko, Mariano Covone, Peter Rolik
Myši:Serhii Harkavyi, Dalibor Fabián, Igor Pashko, Veronika Vaňková, Iryna Ivaniv, Sabina Masáriková (Davide Covone)
Deti:Kristína Zemanová, Anne-Marie Greve Myhrvold, Alessandra.Improta, Marcell Medvecz, Lukáš Nastišin   
Rodičia - muži:Serhii Karkavyi, Dalibor Fabián, Igor Pashko, Davide Covone, Dmytro Chebotar
Rodičia - ženy:Terézia Fortunová, Klaudia Skopintsev, Veronika Vaňková, Gabriela Sukhanova, Sabina Masáriková (Khrystyna Deineha)
Vločky:

Kristína Zemanová, Kei Hirozane, Diana Zinchenko, Khrystyna Deineha, Elise Rachel Smith, Sofia Arriaga-Heald, Anne-Marie Greve Myhrvold, Klaudia Skopinstev, Alessandra Improta,  Su Tanaka (Silvia Borsetti, Terézia Fortunová, Yevheniia Nikitina, Vlada Shevchenko, Františka Vargová, Iryna Ivaniv)

Španielsky tanec:Františka Vargová, Mariano Covone
Orientálny tanec:Peter Rolik, Vlada Shevchenko
Ruský tanec:Anastasia Kravtsova, Marek Šarišský (Iryna Ivaniv, Peter Rolik)
Čínsky tanec:Viktor Mikulišin, Kei Hirozane (Silvia Borsetti)
Pastorále:Ervín Szelepcsényi, Yevheniia Nikitina (Kostiantyn Lubko, Su Tanaka, Miyu Kitabatake)
Valčík:Krisína Zemanová,  Klaudia Skopintsev, Anne-Marie Greve Myhrvold,  Iryna Ivaniv, (Diana Zinchenko, Su Tanaka) Davide Covone, Dalibor Fabián, (Serhii Harkavyi), Marcell Medvecz, Igor Pashko
Dirigent:Peter Valentovič
  
Kráľ:Miloš Lučka a.h.
Kráľovná:Beáta Gogová, a.h..
Princ Luskáčik:Martin Bányai
Klára:Tetiana Lubska
Stahlbaum:Oleksandr Khablo a.h.
Pani Stahlbaum:Gabriela Sukhanova
Drosselmeyer:Šimon Stariňák
Myší kráľ:Sergii Iegorov
Fric:Kostiantyn Lubko
Vojaci:Oleksii Potomkin, Viktor Mikulišin, Marek Šarišský, Mariano Covone, Peter Rolik
Myši:Serhii Harkavyi, Dalibor Fabián, Igor Pashko, Veronika Vaňková, Iryna Ivaniv, Sabina Masáriková (Davide Covone)
Deti:Kristína Zemanová, Anne-Marie Greve Myhrvold, Alessandra.Improta, Marcell Medvecz, Lukáš Nastišin   
Rodičia - muži:Serhii Karkavyi, Dalibor Fabián, Igor Pashko, Davide Covone, Dmytro Chebotar
Rodičia - ženy:Terézia Fortunová, Klaudia Skopintsev, Veronika Vaňková, Gabriela Sukhanova, Sabina Masáriková (Khrystyna Deineha)
Vločky:

Kristína Zemanová, Kei Hirozane, Diana Zinchenko, Khrystyna Deineha, Elise Rachel Smith, Sofia Arriaga-Heald, Anne-Marie Greve Myhrvold, Klaudia Skopinstev, Alessandra Improta,  Su Tanaka (Silvia Borsetti, Terézia Fortunová, Yevheniia Nikitina, Vlada Shevchenko, Františka Vargová, Iryna Ivaniv)

Španielsky tanec:Františka Vargová, Mariano Covone
Orientálny tanec:Peter Rolik, Vlada Shevchenko
Ruský tanec:Anastasia Kravtsova, Marek Šarišský (Iryna Ivaniv, Peter Rolik)
Čínsky tanec:Viktor Mikulišin, Kei Hirozane (Silvia Borsetti)
Pastorále:Ervín Szelepcsényi, Yevheniia Nikitina (Kostiantyn Lubko, Su Tanaka, Miyu Kitabatake)
Valčík:Krisína Zemanová,  Klaudia Skopintsev, Anne-Marie Greve Myhrvold,  Iryna Ivaniv, (Diana Zinchenko, Su Tanaka), Davide Covone, Dalibor Fabián, (Serhii Harkavyi), Marcell Medvecz, Igor Pashko
Dirigent:Peter Valentovič
  
Kráľ:Miloš Lučka a.h.
Kráľovná:Beáta Gogová, a.h..
Princ Luskáčik:Martin Bányai
Klára:Tetiana Lubska
Stahlbaum:Oleksandr Khablo a.h.
Pani Stahlbaum:Gabriela Sukhanova
Drosselmeyer:Šimon Stariňák
Myší kráľ:Maksym Sklyar
Fric:Aleksander Skopintsev
Vojaci:Oleksii Potomkin, Viktor Mikulišin, Kostiantyn Lubko, Mariano Covone, Peter Rolik
Myši:Serhii Harkavyi, Dalibor Fabián, Igor Pashko, Veronika Vaňková, Iryna Ivaniv, Sabina Masáriková (Davide Covone)
Deti:Kristína Zemanová, Anne-Marie Greve Myhrvold, Alessandra.Improta, Marcell Medvecz, Lukáš Nastišin   
Rodičia - muži:Serhii Karkavyi, Dalibor Fabián, Igor Pashko, Davide Covone, Mariano Covone
Rodičia - ženy:Terézia Fortunová, Klaudia Skopintsev, Veronika Vaňková, Gabriela Sukhanova, Sabina Masáriková (Khrystyna Deineha)
Vločky:

Kristína Zemanová, Kei Hirozane, Diana Zinchenko, Khrystyna Deineha, Elise Rachel Smith, Sofia Arriaga-Heald, Anne-Marie Greve Myhrvold, Klaudia Skopinstev, Alessandra Improta,  Su Tanaka (Silvia Borsetti, Terézia Fortunová, Yevheniia Nikitina, Vlada Shevchenko, Františka Vargová, Iryna Ivaniv)

Španielsky tanec:Františka Vargová, Dmytro Chebotar (Sofia Arriaga-Heald)
Orientálny tanec:Oleksii Potomkin, Tetiana Lubska
Ruský tanec:Anastasia Kravtsova, Marek Šarišský (Iryna Ivaniv, Peter Rolik)
Čínsky tanec:Viktor Mikulišin, Silvia Borsetti
Pastorále:Kostiantyn Lubko, Su Tanaka (Miyu Kitabatake)
Valčík:Krisína Zemanová,  Klaudia Skopintsev, Anne-Marie Greve Myhrvold,  Iryna Ivaniv, (Diana Zinchenko, Su Tanaka), Davide Covone, Dalibor Fabián, (Serhii Harkavyi), Marcell Medvecz, Igor Pashko
Dirigent:Peter Valentovič
  
Kráľ:Miloš Lučka a.h.
Kráľovná:Beáta Gogová, a.h..
Princ Luskáčik:Martin Bányai
Klára:Tetiana Lubska
Stahlbaum:Oleksandr Khablo a.h.
Pani Stahlbaum:Gabriela Sukhanova
Drosselmeyer:Šimon Stariňák
Myší kráľ:Sergii Iegorov
Fric:Kostiantyn Lubko
Vojaci:Oleksii Potomkin, Viktor Mikulišin, Marek Šarišský, Mariano Covone, Peter Rolik
Myši:Dalibor Fabián, Igor Pashko, Veronika Vaňková, Iryna Ivaniv, Sabina Masáriková, Davide Covone
Deti:Kristína Zemanová, Anne-Marie Greve Myhrvold, Alessandra.Improta, Marcell Medvecz, Lukáš Nastišin   
Rodičia - muži:Dalibor Fabián, Igor Pashko, Davide Covone, Aleksander Skopintsev, 
Rodičia - ženy:Terézia Fortunová, Klaudia Skopintsev, Veronika Vaňková, Gabriela Sukhanova, Sabina Masáriková (Khrystyna Deineha)
Vločky:

Kristína Zemanová, Kei Hirozane, Diana Zinchenko, Khrystyna Deineha, Elise Rachel Smith, Sofia Arriaga-Heald, Anne-Marie Greve Myhrvold, Klaudia Skopinstev, Alessandra Improta,  Su Tanaka (Silvia Borsetti, Terézia Fortunová, Yevheniia Nikitina, Vlada Shevchenko, Františka Vargová, Iryna Ivaniv)

Španielsky tanec:Františka Vargová, Mariano Covone
Orientálny tanec:Vlada Shevchenko, Peter Rolik
Ruský tanec:Anastasia Kravtsova, Marek Šarišský 
Čínsky tanec:Viktor Mikulišin, Silvia Borsetti
Pastorále:Ervín Szelepcsényi, Su Tanaka
Valčík:Krisína Zemanová,  Klaudia Skopintsev, Anne-Marie Greve Myhrvold,  Iryna Ivaniv, (Diana Zinchenko, Su Tanaka), Davide Covone, Dalibor Fabián, (Serhii Harkavyi), Marcell Medvecz, Igor Pashko