Skočiť na hlavný obsah
Multižánrové divadelné predstavenie

Štátne divadlo Košice vám ako špeciálny dar prináša multižánrové predstavenie o živote sv. Mikuláša určené nielen deťom. Interaktívna inscenácia otvára magické okná do života svätca, ale aj poukazuje na neustály boj dobra a zla, ktorý nás dennodenne obklopuje.

Pôvodná slovenská hra, ktorá získala Cenu Štátneho divadla Košice v súťaži Dráma 2020

Postdramatická javisková vízia s názvom Otočte kone! hovorí naliehavým jazykom o brutálnych i povrchných správach z našich posledných dejín.

Prenasledovanie a zavraždenie Jeana Paula Marata hrané hereckou skupinou charentonského ústavu pod vedením pána de Sade

Revolučné časy prinášajú preverovanie ideí v praxi a následný zmätok. Od myšlienky k činu je evolučná cesta nahradená revolučnou skratkou, ktorá nevyhnutne vedie k tragédiám ľudí aj celých národov.

Slovenská premiéra adaptácie slávneho filmu

"Všetci sú lietadlo, iba ja som blázon."

Úzka skupina intelektuálov má zvláštnu záľubu - hrajú sa na idiotov, provokujú tým ľudí na verejnosti, vytvárajú neštandardné situácie, dostávajú nič netušiace obete do nekomfortných situácií, vyvolávajú nečakané reakcie.

Ústredný mýtus antickej i našej civilizácie

V Tébach zúri mor a vojna a ľudia sú zúfalí. Prirodzenosť im velí nájsť vinníka katastrofy. Kto za to všetko môže? Kto mor zavinil? Kto nesie zodpovednosť? A tak sa začína pátranie a hon na neznámeho vinníka. Na čelo vyšetrovania sa postaví sám vládca Téb – Oidipus. Čo ak je však vinníkom on sám?

Rozprávka pre celú rodinu

V krajine Alifbai, v meste takom smutnom, že zabudlo svoje meno, žije s manželkou Sorájou a synom Harúnom slávny rozprávač príbehov Rašid Kalifa. Ľudia jeho úžasné príbehy vďačne hltajú – až do dňa, kedy Sorája utečie so susedom a rozprávač Rašid stratí svoj výnimočný Dar výrečnosti.