Skočiť na hlavný obsah
Vyrástli Vám deti či vnúčatá? Máte v zákutiach domova ukryté hračky, s ktorými sa už nikto hrať nebude? Alebo chcete znova ukázať veľké srdce a rozžiariť detské oči tých, ktorí nemajú to šťastie a osud im nedopraje prežiť šťastné Vianoce a nájsť si pod stromčekom vytúženú hračku? Rozžiarte spolu so Štátnym divadlom Košice detské očká a upracte v sobotu 17. decembra od 10:00 do 17:00 hračky pod…
Dva výnimočné koncerty pripravuje na poslednú adventnú nedeľu 18. decembra Opera Štátneho divadla Košice.
Doprajte si príjemné adventné obdobie, zabavte sa pri tipovaní odpovedí na špeciálne divadelné otázky a nájdite už od stredy 1. decembra v jednom z dvadsiatich štyroch okienok DIVADELNÉHO ADVENTNÉHO KALENDÁRA zaujímavú cenu, ktorá sa možno stane aj pekným vianočným darčekom pre niekoho z Vás alebo Vašich blízkych.
Vôbec prvýkrát na Slovensku zaznie v premiére už v stredu 23. novembra o 19:00 v Štátnom divadle Košice jedna z najlepších opier 20. storočia – Kráľ Roger poľského skladateľa Karola Szymanowského v réžii Antona Korenčiho a hudobnom naštudovaní Petra Valentoviča.
Milí priatelia, členovia, ale aj nečlenovia Klubu priateľov divadla ŠDKE. Srdečne Vás pozývame na stretnutie nášho klubu, ktorého témou bude pondelok 21. novembra o 17:00 na Malej scéne ŠDKE pripravovaná premiéra opery Karola Szymanowského KRÁĽ ROGER.
Druhá činoherná premiéra sezóny v Štátnom divadle Košice bude osobitá nielen textom, ale aj miestom uvedenia. V rámci projektu Medziscéna, ktorý spája Štátne divadlo Košice a kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik, uvedie Činohra ŠDKE v sobotu 19. novembra o 19:00 v Tabačke Kulturfabrik premiéru inscenácie pôvodnej hry slovenského režiséra, scenáristu a herca, Jána Mikuša,…