Skočiť na hlavný obsah
Národné divadlo Košice prijalo s hlbokým zármutkom správu o úmrtí Tibora Ferka, dlhoročného košického novinára, teatrológa, spisovateľa, divadelného a televízneho dramaturga, ktorý nás navždy opustil 17. februára vo veku nedožitých 92 rokov.
Národné divadlo Košice eviduje na sociálnych sieťach zverejnené informácie o súdnom určení neplatnosti skončenia pracovného pomeru dvoch bývalých zamestnancov činohry a považuje za potrebné vyjadriť sa k nim. Uvádzame, že ani k dnešku nebolo ešte Národnému divadlu Košice doručené písomné vyhotovenie súdneho rozhodnutia, pričom ide o rozhodnutie len súdu prvej inštancie, a teda súdne rozhodnutie…
Národné divadlo Košice prijalo s hlbokým zármutkom správu o úmrtí jednej z veľkých osobností histórie košického divadla, pani Vlasty Pačajovej (rod. Potášovej), dlhoročnej sólistky a členky baletného súboru a dlhoročnej šepkárky v činohre, ktorej srdce dotĺklo 22. februára 2024 vo veku 87 rokov.
Národné divadlo Košice oznamuje, že zo zdravotných dôvodov dochádza k zmene predstavenia. V sobotu 24. februára  o 19:00 uvedieme na Malej scéne NDKE historicky prvý stand up činohry NAVEKYMAMEN ((Stand-uP StanaP.) namiesto pôvodne plánovaného jedinečného takmer groteskného pohľadu na tému druhej svetovej vojny v kabarete Doma u Hitlerovcov – Historky z kuchyne.  
Začiatok marca prinesie v Národnom divadle Košice premiéru novej baletnej inscenácie KAŽDÝ DEŇ ODVAHU, ktorá je po 22 rokoch tretím pokračovaním úspešného projektu Zvláštna radosť žiť tvorivého tandemu režiséra a choreografa Ondreja Šotha a libretistky a dramaturgičky Zuzany Mistríkovej.…
Prvou premiérou Národného divadla Košice v novom roku bude činoherná inscenácia hry Bertolta Brechta PÁN PUNTILA A JEHO SLUHA MATTI. Pred premiérou, ktorá bude v piatok 9. februára v Historickej budove NDKE sa s režisérom Martinom Čičvákom zhováral Peter Himič, dramaturg Činohry NDKE.