Skočiť na hlavný obsah
Pôvodná slovenská hra venovaná 100. výročiu slovenského profesionálneho divadla
Inscenácia s názvom Borodáč je súčasťou osláv 100. výročia profesionálneho divadla na Slovensku. Janko Borodáč patrí k dôležitým zakladateľským osobnostiam slovenského profesionálneho divadla a je nerozlučne spätý so vznikom SND, ale i so Štátnym divadlom Košice. Turbulentný profesionálny, ale aj osobný život je dôležitým pohľadom na dejiny slovenského divadla, na politiku, na myslenie o kultúre, na uvažovanie o etike i estetike medzi rokmi 1920 až 1980.
Operný galakoncert venovaný životným jubileám Jaroslava Dvorského a Tatiany Paľovčíkovej - Paládiovej
Opera Štátneho divadla v Košiciach vás srdečne pozýva na operný galakoncert venovaný životným jubileám dvoch významných sólistov Štátneho divadla Košice - sopranistky Tatiany Paľovčíkovej - Paládiovej a tenoristu Jaroslava Dvorského.
Nesentimentálny príbeh o osobnej a spoločenskej skúsenosti
Netrpezlivosť srdca zobrazuje napínavý intímny príbeh medzi chromou Editou a jej potenciálnym nápadníkom, poručíkom Tonim Hofmillerom, ktorý sa odohráva na začiatku prvej svetovej vojny.
Inscenovaný piesňový cyklus
V jednej z najkrajších divadelných budov v strednej Európe, v Historickej budove Štátneho divadla Košice, sme pripravili scénické stvárnenie piesňového cyklu Franza Schuberta „Winterreise“ (Zimná cesta) v podaní svetoznámeho slovenského tenoristu Pavla Bršlíka a klaviristu Róberta Pechanca.
Oslava slovenského folklóru
Tematický večer ľudového tanca bude oslavou etnickej pestrosti slovenského folklóru
Oslava slovenského folklóru
Tematický večer ľudového tanca bude oslavou etnickej pestrosti slovenského folklóru