Skočiť na hlavný obsah
Súčasná slovenská hra
Súčasná slovenská hra Jurgova Hana je inšpirovaná poviedkou Ivana Horvátha Dve ženy Petra Jurgu. Uzavretý svet rodiny ale i dediny dovoľuje nahliadnuť do stereotypu vzťahov, citovej vychladnutosti ale aj vášnivej pudovosti. V komornom príbehu rodičia aj deti pátrajú po svojej minulosti a tak zúfalo sa tešia na neistú budúcnosť.
Hosť večera: Hana Fialová
Už tradične ponúka košická opera svojim priaznivcom aj Novoročné koncerty, vždy s veľmi zaujímavou a pestrou dramaturgiou. 
Najkrajšie sviatky roka s operou
Opera Štátneho divadla Košice pripravuje pre svojich priaznivcov Vianočný (alebo Adventný) koncert, na ktorom si budú zaznejú populárne melódie, ale aj árie a zbory z najobľúbenejších opier. 
Slávna rozprávka ako tanečné divadlo
Malá Dorotka žije u svojho strýka Henryho a tety Emy v Kansase. Počas veľkej búrky ju tornádo prenesie do ďalekej krajiny. Dorotka sa chce vrátiť domov, no jediný, kto jej môže pomôcť, je veľký čarodejník Oz zo Smaragdového mesta.
Netradičné predstavenie k 30. výročiu Nežnej revolúcie
7. 2. 2020 HOSTIA "HOVOROV S...": ZUZANA MISTRÍKOVÁ – JEDNA ZO ŠTUDENTSKÝCH LÍDROV NEŽNEJ REVOLÚCIE MILAN KOLCUN – 17. NOVEMBRA 1989 BOL PRIAMO PRI ZÁSAHU PROTI DEMONŠTRÁCII NA NÁRODNEJ TRIEDE V PRAHE V apríli roku 1975 napísal Václav Havel list Gustávovi Husákovi, generálnemu tajomníkovi Ústredného výboru Komunistickej strany Československa ,v podstate najmocnejšiemu mužovi vtedajšieho režimu. Nikdy nedostal odpoveď. Je najväčším svedectvom doby, ale paradoxne, ak sa  do tohto listu začítame dnes, dostávame intenzívny pocit, že normalizácia nie sú naše dejiny, ale stále pretrvávajúca minulosť.
Slávna literárna predloha muzikálu My Fair Lady
Profesor fonetiky Higgins uzavrie stávku, že dieťa ulice - chudobnú predavačku kvetov Lízu,  pretvorí na skutočnú dámu. Na prvý pohľad nevinná hra mužského rozmaru sa však stáva nebezpečným hazardom so ženskou identitou a osobnosťou.