Skočiť na hlavný obsah
Opera predstaví svetoznámu operetu Emmerich Kálmána vo výnimočnom obsadení
Opera NDKE predstaví svetoznámu operetu Emmericha Kálmána Čardášová princezná vo výnimočnom obsadení. Na predstavení nebude chýbať ani hosť večera, Yvonne Sylva Marica Kálmán, ktorá si zaspomína na rozhovory so svojím otcom Emmerichom Kálmánom, priblíži najväčšie úspechy svetoznámeho operetného komponistu a jeho tvorbu, ale aj obdobie úteku židovskej rodiny pred nacistami do Ameriky a nový život v New Yorku.
Objavovanie hudobných nástrojov s Tomom a Elom
Dvaja obľúbení bratia, Tom a Elo spoločne s deťmi objavujú čaro hudobných nástrojov. Spievajú si o nich, spoznávajú ich a cez interakciu s hráčmi orchestra sa vzdelávajú v oblasti hudby. Ide o zábavný, výchovný koncert vhodný pre detičky MŠ a žiakov prvého stupňa ZŠ. 
Spoločný muzikálový projekt Radošinského naivného divadla a SĽUKu
Mesiac po premiére privítame v Národnom divadle Košice spoločný muzikálový projekt Radošinského naivného divadla a SĽUKu o vtipnom spoznávaní seba, o hľadaní a možno aj nachádzaní seba samého. 
Dramatická opera v štyroch dejstvách
Shakespearovo dielo i Verdiho opera sú temnou drámou moci, tyranie, násilia, paranoje vládcov, ale i jedného nenaplneného manželstva.
ZVLÁŠTNA RADOSŤ ŽIŤ III
„Manipuláciu vo všeobecnosti charakterizuje stratégia, pri ktorej sa nám niekto snaží podsunúť názor či dokonca postoj bez toho, aby sme si to všimli. Jeho cieľom je ovplyvniť nás tak, aby sme mu vyhoveli. Ľudia manipulujú s druhými, pretože vedia, že na priamu otvorenú žiadosť by pravdepodobne dostali negatívnu reakciu či odmietnutie.“ (Elena Moravčíková in: Manipulácia a komplex menejcennosti alebo cesta k posilňovaniu sebadôvery)
Operný galakoncert sólistov Opery NDKE a jej hostí
Opera Národného divadla v Košiciach vás srdečne pozýva na operný galakoncert sólistov Opery NDKE a jej hostí. Na spoločnom galakoncerte súboru uvedú diela so zameraním na premiéry prechádzajúcej a tejto sezóny.