Skočiť na hlavný obsah
Opera predstaví svetoznámu operetu Emmerich Kálmána vo výnimočnom obsadení

Opera NDKE predstaví svetoznámu operetu Emmericha Kálmána Čardášová princezná vo výnimočnom obsadení. Na predstavení nebude chýbať ani hosť večera, Yvonne Sylva Marica Kálmán, ktorá si zaspomína na rozhovory so svojím otcom Emmerichom Kálmánom, priblíži najväčšie úspechy svetoznámeho operetného komponistu a jeho tvorbu, ale aj obdobie úteku židovskej rodiny pred nacistami do Ameriky a nový život v New Yorku.

Objavovanie hudobných nástrojov s Tomom a Elom

Dvaja obľúbení bratia, Tom a Elo spoločne s deťmi objavujú čaro hudobných nástrojov. Spievajú si o nich, spoznávajú ich a cez interakciu s hráčmi orchestra sa vzdelávajú v oblasti hudby. Ide o zábavný, výchovný koncert vhodný pre detičky MŠ a žiakov prvého stupňa ZŠ. 

Dramatická opera v štyroch dejstvách

Shakespearovo dielo i Verdiho opera sú temnou drámou moci, tyranie, násilia, paranoje vládcov, ale i jedného nenaplneného manželstva.

Romantická opera

Po takmer 65 rokoch sa vracia na scénu Opery NDKE romantická opera Richarda Wagnera, ktorej celý názov znie Tannhäuser a zápas spevákov na Wartburgu. Wagner skomponoval túto operu počas svojho drážďanského obdobia, kde pôsobil ako kapelmajster a premiéru mala v roku 1845. Inšpiroval sa ľudovou baladou o Tannhäuserovi, mýtickým Venušiným pahorkom (Venusberg) a v ňom prebývajúcou bohyňou Venušou, ktorá v stredovekej legende niekedy vystupovala aj ako Frau Holda – nordická bohyňa podsvetia Hel.

Poloscénické uvedenie

Po úspešnom uvedení opery Roberto Devereux, ktorej hlavnou predstaviteľkou je kráľovná Alžbeta I., pokračuje Opera NDKE v tudorovskej trilógii Gaetana Donizettiho príbehom jej matky Anny Bolenyovej v opere Anna Bolena, ktorú uvedieme v poloscénickej podobe.

Zboristi ako sólisti

Projekt Skryté hlasy/ VOCI NASCOSTE  predstaví košickému publiku členky a členov zboru Opery Národného divadla Košice, ktorí popri svojom dlhoročnom účinkovaní v zbore košickej opery len príležitostne stvárňujú menšie sólové postavy v operných inscenáciách.