Skočiť na hlavný obsah

September prinesie explóziu premiér

Prvý mesiac budúcej divadelnej sezóny 2021/2022 prinesie v Štátnom divadle Košice explóziu piatich živých premiér – operetnej, opernej, baletnej a dvoch činoherných. Už teraz sa môžete nielen tešiť, ale aj si zabezpečiť svoje miesto v hľadisku Historickej budovy ŠDKE prostredníctvom portálu navstevnik.sk.

Už na 10. septembra je naplánovaná živá premiéra inscenácie BORODÁČ ALEBO TRI SESTRY. Pôvodná slovenská hra trojice slovenských autorov Karola Horáka, Michala Baláža a Michala Ditteho čaká na živú premiéru už od apríla 2020 a jej uvedenie pred divákmi už dvakrát zmarila pandémia. Tak veríme, že do tretice všetko dobré.

Takmer rovnako dlho čaká na živú premiéru aj nová baletná inscenácia Ondreja Šotha NUREYEV. Biografický príbeh umelca, ktorý zmenil svet tanca uvedieme v dvoch premiérach, v piatok 17. a v sobotu 18. septembra, aj s hviezdou svetového baletu Vladimirom Malakhovom v hlavnej postave.  

Posledná septembrová dekáda prinesie tri premiéry. Po júlovej open air ochutnávke bude mať v stredu 22. septembra a v sobotu 25. septembra premiéru pred štvrťstoročím znovuobjavená opereta svetoznámeho Emmericha Kálmána VOJVODKYŇA Z CHICAGA

Do divadla sa po niekoľkých rokoch vráti aj jeden z najslávnejších spisovateľov všetkých čias Fiodor M. Dostojevskij. Jeho BESY, divadelná adaptácia slávneho románu Diablom posadnutí, budú mať premiéru v piatok 24. septembra.

Septembrovú premiérovú explóziu uzavrie 30. septembra opera ROBERTO DEVEREUX Gaetana Donizettiho. Jedinečná belcanto opera vo výnimočnom spracovaní prináša príbeh lásky, moci a pomsty anglickej kráľovnej Alžbety I. Výborné ohlasy z celého operného sveta po májovej online premiére sú prísľubom, že aj naživo sa môžeme spoločne tešiť na  skvelý zážitok.

Samozrejme, okrem premiér, si už teraz môžete na portáli navstevnik.sk zabezpečiť aj vstupenky na ďalšie septembrové predstavenia z repertoáru opery, baletu a činohry.