Skočiť na hlavný obsah

Februárové verejné generálky predzvesťou májového premiérového týždňa

Februárový program Štátneho divadla Košice prinesie verejné generálky dvoch nových inscenácií – činohernej rozprávky Harún a more príbehov (v piatok 4. februára) a novej inscenácie slávnej opery Giacoma Pucciniho Tosca (v piatok 11. a v sobotu 12. februára). Okrem noviniek uvedie divadlo vo februári aj predstavenia z repertoáru všetkých troch súborov. Oproti predchádzajúcim rokom sa vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu čiastočne mení spôsob predaja vstupeniek.

Verejnými generálkami vyvrcholí skúšobný proces oboch nových titulov, ktoré súbory Štátneho divadla Košice intenzívne pripravovali počas náročného pandemického obdobia a lockdownu. Samozrejme, obe inscenácie čakajú v nasledujúcich týždňoch, po očakávanom ústupe pandémie, aj tradičné premiéry. Divadlo na začiatok mája pripravuje špeciálny týždeň premiér, v ktorom by okrem už spomínaných inscenácií, mali mať premiéry aj ďalšie nové tituly – činoherný Oidipus a baletné inscenácie Orbis Pictus a Extáza.  

Vo februárovom programe nájdu diváci aj staršie inscenácie z repertoáru divadla. Dôležitou informáciou sú čiastočné zmeny v predaji vstupeniek. Vzhľadom na neustále sa meniacu pandemickú situáciu a možné zmeny v platných protipandemických opatreniach sú vstupenky na jednotlivé predstavenia na portáli navstevnik.sk a tým aj v dennej pokladni ŠDKE, uvoľňované do predaja vždy 14 dní pred konkrétnym termínom predstavenia. Veríme, že túto zmenu prijmú naši diváci s pochopením, zachovajú nám vernosť a v prípade, ak si vo februárovom programe vyberú to svoje predstavenie, budú pozorne sledovať našu webstránku a sociálne siete, na ktorých budem spustenie predaja na konkrétne predstavenia avizovať. Stále platí aj 50 percentné obmedzenie kapacity hľadiska a režim OP pre divákov, ktorí sa na návštevu divadla chystajú.

FEBRUÁROVÝ PROGRAM ŠTÁTNEHO DIVALA KOŠICE:

The website encountered an unexpected error. Please try again later.