Skočiť na hlavný obsah

Borodáč konečne príde! Aj s výstavou!

Činoherná inscenácia pôvodnej autorskej hry Karola Horáka, Michala Ditte a Michala Baláža BORODÁČ ALEBO TRI SESTRY v réžii viacnásobnej držiteľky ocenenia DOSKY Júlie Rázusovej sa dočkala a v piatok 10. septembra o 19:00 ju konečne uvidia v živej premiére aj diváci v hľadisku Historickej budovy ŠDKE.

Inscenácia mala mať premiéru už na konci marca 2020 pri príležitosti osláv 100. výročia slovenského profesionálneho divadla, ale jej stretnutie s divákmi naživo viackrát zmarila pandémia a diváci ju zatiaľ mohli vidieť len v online vysielaní v druhej polovici predchádzajúcej sezóny.

Ešte pred premiérou sa o 18:30 v priestoroch vestibulu na prvom poschodí Historickej budovy ŠDKE uskutoční vernisáž výstavy JÁN BORODÁČ z výstavného fondu Divadelného ústavu. Kurátori Katarína Kunová a Martin Timko v nej prostredníctvom bohatej obrazovej dokumentácie na desiatke panelov približujú život jedného zo zakladateľov slovenského profesionálneho divadla. Výstavu si budú môcť návštevníci divadla pozrieť do konca októbra vždy hodinu pred začiatkom predstavenia.

Nenechajte si ujsť jedinečný pohľad na „otca zakladateľa“ nielen slovenského, ale predovšetkým košického divadla, v ktorom sa spolu s hercami vrátite aj do obdobia, keď pred trištvrte storočím Janko Borodáč v Košiciach takpovediac z ničoho vybudoval jedno z dvoch trojsúborových divadiel na Slovensku.

Okrem piatkovej premiéry môžete jednu z noviniek v repertoári činohry vidieť aj 5. novembra a 2. decembra 2021.

Vstupenky na všetky termíny si môžete v predstihu kúpiť alebo rezervovať tu: https://www.navstevnik.sk/detail-podujatia?showId=1013656