Skočiť na hlavný obsah

Alcina rozohrá hru o lásku, hru o život

Tretiu júnovú dekádu v programe Štátneho divadla Košice otvorí v utorok 20. júna o 19:00 repríza jedinečnej opery Alcina Georga Friedricha Händela, ktorá je právom označovaná za  megahit barokovej opernej tvorby. V Košiciach sa táto opera, v ktorej hlavní hrdinovia v réžii Lindy Keprtovej  rozohrávajú hru o lásku a hru o život, uvádza prvý raz.

O skvelé hudobné naštudovanie sa postaral Marek Štryncl spolu s vynikajúcim sólistickým obsadením a netradične komorným orchestrom, s ktorým napriek jeho nulovým skúsenostiam s barokovou hudbou dosiahol Štryncl veľmi štýlový výsledok. Tak to aspoň hodnotila muzikologička Michaela Mojžišová v recenzii predstavenia, aké podľa jej slov v Košiciach nebolo od naštudovania DOSKAMI ovenčených Dialógov karmelitánok Lindy Keprtovej.  

V aktuálnej repríze Alciny sa v hlavných postavách predstavia Lucie Kašpárková (Alcina), Aneta Hollá (Morgana), Anna Manske (Ruggiero), Davide Maggioni (Oronte),  Myroslava Havryliuk (Bradamante), Maria Taytakova (Oberto) a Marek Gurbaľ (Melisso).