Skočiť na hlavný obsah

Viacfázové zabezpečenie bezpečnosti našich zamestnancov

Od dnešného rána začalo v rámci preventívnych opatrení v Štátnom divadle Košice plošné testovanie zamestnancov pomocou antigénových rýchlotestov.

Je to jedno z opatrení, ktoré prijal krízový štáb ŠDKE pod vedením generálneho riaditeľa Ondreja Šotha v súvislosti s výskytom koronavírusu. Zároveň divadlo inštalovalo pri vstupoch do jednotlivých priestorov skenery SANOstation v slovenskom designe a od slovenského výrobcu, ktoré okrem merania telesnej teploty zaznamenávajú aj správne použitie rúška a upozorňujú na potrebu dezinfekcie.

Už v najbližších dňoch divadlo nakúpi aj germicidné žiariče, ktoré budú slúžiť na rýchlu dezinfekciu skúšobní a ďalších priestorov. Všetky tieto opatrenia smerujú k tomu, aby sa umelecké súbory po desaťdňovej prestávke mohli od pondelka 4. októbra vrátiť do práce a obnoviť skúšobný proces.

Aj ten bude prebiehať za sprísnených hygienických a bezpečnostných podmienok, s vytvorením koridorov, tak aby sa na minimum obmedzil kontakt zamestnancov mimo svojho súboru respektíve útvaru.

Veríme, že sa aj vďaka týmto krokom podarí vytvoriť z divadla bezpečný priestor tak, aby sme v prípade uvoľnenia obmedzení pre hromadné podujatia boli pripravení opäť ponúknuť Vám, našim divákom, naše umenie.