Skočiť na hlavný obsah

Príďte na Deň otvorených dverí, zabaviť sa, aj povzbudiť talenty

Máte už program na sobotu 5. septembra? Urobte si s rodinou divadelný deň a príďte na Deň otvorených dverí Štátneho divadla Košice. Čaká vás zaujímavý program plný zábavy, poučenia, ale aj umenia mladých talentov. Začíname o 10:00, kedy sa rozbehnú komentované prehliadky Historickej budovy ŠDKE aj dobrodružná cesta detských tímov divadelným bludiskom za sladkým pokladom. Do tých sa môžu deti aj dospelí zapojiť počas celého dňa až do 18:00 (posledná prehliadka začína o 17:20).

O 14:00 zaznejú z balkónov slávnostné fanfáry, ktoré odštartujú špeciálny program detských talentov z projektu Umením skrotiť nudu na pódiu pri spievajúcej fontáne. Príďte povzbudiť malých tanečníkov, huslistov, recitátorov, spevákov, ale aj ľudovú rozprávočku a doprajte im to najkrajšie ocenenie pre každého umelca – potlesk.

Od 16:00 sa na Malej scéne ŠDKE prvýkrát v novej sezóne uskutoční stretnutie Klubu priateľov divadla, na ktorom generálny riaditeľ Ondrej Šoth a noví riaditelia umeleckých súborov, Roland Khern Tóth za operu, Andrej Petrovič za balet a Anton Korenči za činohru, novú víziu smerovania Štátneho divadla Košice a dramaturgický plán na sezónu 2020/2021.

Počas celého Dňa otvorených dverí sa môžete tešiť aj na čítanie rozprávok hercami činohry v salóniku Historickej budovy ŠDKE, tvorivé dielne a skúšanie divadelných kostýmov pred budovou divadla. Pripravená bude aj výstava kresieb, ktoré detskí priaznivci divadla nakreslili počas karantény na jar tohto roka. A počas celého dňa sa budete samozrejme môcť stretnúť s umelcami z opery, baletu aj činohry a získať od nich autogram či spoločnú fotku. Budete si môcť aj zakúpiť vstupenky na predstavenia - otvorená bude pokladňa vo vestibule Historickej budovy ŠDKE. Nie je vylúčené aj nejaké prekvapenie.

Vzhľadom na platné opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu chcem všetkých účastníkov Dňa otvorených dverí poprosiť, aby sa riadili pokynmi organizátorov a nezabudli si doma svoje rúška, bez ktorých nebude vstup do budovy divadla možný. Je to pre našu spoločnú bezpečnosť.