Skočiť na hlavný obsah

Počas leta otvoríme svoje brány deťom

V LETNEJ DIVADELNEJ ŠKOLE SA DETI NAUČIA VŠETKO O DIVADLE A PRIPRAVIA AJ KRÁTKE PREDSTAVENIE

Národné divadlo Košice ponúka všetkým deťom vo veku od 7 do 12 rokov príležitosť prežiť jedinečné prázdninové divadelné dobrodružstvo. V druhom júlovom týždni, od pondelka 8. do piatka 12. júla pripravuje prímestský denný tábor, LETNÚ DIVADELNÉ ŠKOLU, v ktorom sa deti zoznámia s kompletným fungovaním divadla, všetkými jeho povolaniami, tajnými zákutiami nevynímajúc celý proces tvorby divadelnej inscenácie - vrátane výroby kulís, rekvizít, či kostýmov.

„Chceme pre deti pripraviť letnú voľnočasovú aktivitu a vytvoriť pre nich atraktívny, kreatívny priestor, v ktorom sa budú môcť žiaci základných škôl inklinujúci k divadelnému umeniu denne stretávať, učiť a tvoriť pod vedením skúsených pedagógov a umelcov. Výsledkom tohto celotýždňového snaženia by mala byť (okrem iného) aj krátka inscenácia, ktorú budú deti prezentovať rodičom v závere týždňa na Malej scéne NDKE,“ hovorí jeden z organizátorov tábora Tomáš Hodermarský.

V rámci jednotlivých dní by sa mali deti zoznámiť s kompletným fungovaním divadla, všetkými jeho povolaniami, tajnými zákutiami nevynímajúc celý proces tvorby divadelnej inscenácie - vrátane výroby kulís, rekvizít, či kostýmov. Obohatením tejto letnej školy budú samozrejme aj stretnutia s umelcami všetkých zložiek divadla – opery, baletu aj činohry. Deti sa tak vďaka týmto workshopom s umelcami dozvedia množstvo informácií o divadle, jeho fungovaní, naučia sa ovládať svoje telo, myseľ, hlas či reč.

Okrem času stráveného v objatí umenia deti samozrejme čaká aj množstvo zábavy, súťaží, hier či športových aktivít. „V rámci denného tábora, ktorý sme nazvali LETNÁ DIVADELNÁ ŠKOLA by sme v Národnom divadle Košice radi vytvorili bezpečné, kreatívne a láskavé prostredie, ktoré spríjemní deťom voľný, prázdninový čas, ponúkne im možnosť nadobúdať nové skúsenosti, kamarátstva a objaviť umelecký potenciál ukrytý v ich vnútri,“ dodáva Hodermarský.

Deti budú mať, samozrejme, zabezpečenú stravu vo forme desiaty, obeda, olovrantu, celodenný pitný režim a sladké odmeny. Účastnícky poplatok je 160 EUR a rodičia môžu miesto pre svoje dieťa rezervovať e-mailom na adrese tabor@sdke.sk.