Skočiť na hlavný obsah

Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková: RODNÁ ZEM

Nový autorský projekt režiséra a choreografa Ondreja Šotha

Premiéra
Miesto predstavenia
Historická budova

Choreografi troch generácií prevedú divákov Slovenskom a dajú im nazrieť  do hlbokej studnice ľudových zvykov a tradícií. Sto rokov je dlhá cesta a na ceste sa treba občas zastaviť a obzrieť . Kto sme a odkiaľ pochádzame. Predstavenie bude zároveň oslavou rodnej zeme, našich slovenských aj českých tradícií. Hlavným motívom je príbeh českej dievčiny a slovenského chlapca, s ktorých vzťahom nesúhlasia rodičia dievčiny, lebo ju chcú vydať za bohatého mládenca. Predstavenie je venované výročiu vzniku samostatného Československu a životnému jubileu, deväťdesiatinám, Juraja Kubánku. Záštitu nad ním prevzala ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.

Réžia a hudobná dramaturgia:Ondrej Šoth
Scenár :Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková
Dramaturgia:Zuzana Mistríková
Choreografia:Ondrej Šoth, Juraj Kubánka a Marek Šarišský
Scéna:Juraj Fábry
Kostýmy:Andrii Sukhanov
Film:Juraj Barabáš
Hudba:Svetozár Stračina, Tibor Andrašovan, Ján Cikker a Muzika Milana Rendoša
Asistentky choreografa:Jana Kolesová - Hriadeľová, Eva Sklyarová, 

 

ČESKÁ RODINA

Otec:Jozef Marčinský
Dcéra Adélka:Eva Sklyarová, Tetiana Lubska, Silvia Borsetti, Nina Ravasová, Maria Cherba

SLOVENSKÁ RODINA

Matka:Inessa Yagolnik
Otec:Maksym Sklyar
Syn Juraj:Marek Šarišský, Šimon Stariňák

 

Honzík, bohatý chlapec:Sergii Iegorov, Dalibor Fabián, Maksym Sklyar, Igor Pashko

PODPOLIANSKA MLAĎ

Dievčatá:

Inessa Yagolnik, Silvia Borsetti, Anastasia Kravtcova, Adrien Tiszai, Kristína  Zemanová, Maria Cherba, Ema Dobešová, Tetiana Lubska, Klaudia Džuberová.

Sólistky:Gabriela Sukhanova, Nina Ravasová, Františka Vargová
Chlapci:Martin Bányai, Marcel Medvecz, Balázs Loecsi, Kostiantyn Brandler, Dalibor Fabián, Sergii Iegorov, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Jozef Marčinský
Sólisti:Marek Šarišský, Šimon Stariňák, Igor Pashko

Tatranskí Orli

Dievčatá:

Tetiana Lubska, Inessa Yagolnik, Silvia Borsetti, Anastasia Kravtcova, Adrien Tiszai, Kristína Zemanová, Klaudia Džuberová, Nina  Ravasová, Maria Cherba

Sólistky:Gabriela Sukhanová, Shoko Yamada, Františka Vargová
Chlapci:Alexander Skopintsev,  Kostiantyn Brandler, Dalibor Fabián, Jakub Berco,  Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Igor Pashko/ Balázs Loecsi, Martin Bányai
Sólisti:Marek Šarišský, Šimon Stariňák, Jozef Marčinský

Tatranská zima

Dievčatá:

Inessa Yagolnik, Anastasia Kravtcova, Adrien Tiszai, Kristína Zemanová, Ema Dobešová, Klaudia Džuberová, Shoko Yamada, Nina  Ravasová, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Maria Cherba

Sólistka:Silvia Borsetti
Chlapci:Marcel Medvecz, Kostiantyn Brandler, Dalibor Fabián, Aleksader Skopintsev, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Igor Pashko,  Mariano Covone, Martin Bányai, Šimon Stariňák, Jozef Marčinský
Sólista:Marek Šarišský

Myjava - Západné Slovensko

Dievčatá:

Inessa Yagolnik, Anastasia Kravtcova, Adrien Tiszai, Kristína Zemanová, Ema Dobešová, Klaudia Džuberová, Shoko Yamada, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Maria Cherba, Gabriela Sukhanová, Silvia Borsetti

Chlapci:

Marcel Medvecz, Kostiantyn Brandler, Aleksander Skopintsev, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Igor Pashko,  Mariano Covone, Martin Bániay, Šimon Stariňák, Gennaro Sorbino, Jakub Berco, Balázs Loecsei

Vitaj jar

Dievčatá:

Inessa Yagolnik, Anastasia Kravtcova, Adrien Tiszai, Kristína Zemanová, Ema Dobešová, Klaudia Džuberová, Shoko Yamada, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Maria Cherba, Gabriela Sukhanová, Silvia Borsetti

Chlapci:

Marcel Medvecz, Kostiantyn Brandler, Aleksander Skopintsev, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Igor Pashko,  Mariano Covone, Martin Bániay, Šimon Stariňák, Gennaro Sorbino, Balázs Loecsei

Šarišská svadba

Dievčatá:

Anastasia Kravtcova, Adrien Tiszai, Kristína Zemanová, Ema Dobešová, , Shoko Yamada, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Maria Cherba, Gabriela Sukhanová, Silvia Borsetti, Nina Ravasová

Chlapci:

Marcel Medvecz, Kostiantyn Brandler, Aleksander Skopintsev, Viktor Mikulišin, Peter Rolík,  Mariano Covone, Martin Bániay, Šimon Stariňák, Gennaro Sorbino,  Balázs Loecsei, Igor Pashko

Horehronie

Dievčatá:

Anastasia Kravtcova, Adrien Tiszai, Kristína Zemanová, Ema Dobešová, , Shoko Yamada, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Maria Cherba, Gabriela Sukhanová, Silvia Borsetti

Chlapci:

Marcel Medvecz, Kostiantyn Brandler, Aleksander Skopintsev, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, ,  Mariano Covone, Martin Bániay, Šimon Stariňák, Gennaro Sorbino,  Balázs Loecsei

Cigánsky tanec

Dievčatá:

Anastasia Kravtcova, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Gabriela Sukhanová, Nina Ravasová, Maria Cherba

Chlapci:

Kostiantyn Brandler, Aleksander Skopintsev, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, ,  Mariano Covone, Šimon Stariňák

Spoluúčinkujú:

Muzika Milana Rendoša: Milan Rendoš - kontrabas, gitara, fujara, koncovka
Ľuboslav Hudák - 1. husle
Stanislav Baňas - 2. husle
Marián Gereg - viola
Matej Lacko - cimbal, kontrabas
Radoslav Gajdoš - klarinet, saxofón, píšťalky, okarína
Barbora Fecková - spev

Súkromná základná umelecká škola Boby Brelly, Hroncová 23, 040 01 Košice

ČESKÁ RODINA

Matka:Jana Kolesová Hriadeľová, a.h.,
Otec:Jozef Marčinský
Dcéra Adélka:Eva Sklyarová

SLOVENSKÁ RODINA

Matka:Inessa Yagolnik
Otec:Maksym Sklyar
Syn Juraj:Marek Šarišský
Honzík, bohatý chlapec:Dalibor Fabián