Skočiť na hlavný obsah
Euripidove Trójanky. Kedy, keď nie dnes? S kým, keď nie s ukrajinskými ženami?

Príbehy veľkolepých hrdinov Trójskej vojny boli vytesané do pamäti, na príbehy preživších žien sa zabúda. Čo všetko skončí, keď skončí vojna. A čo začne? A čo neskončí nikdy? Mier nutne neprinesie pokoj, pokoj zbraní nutne neprinesie útechu. Hekaba stratila 50 detí, ale čo keď stratí aj to posledné? čo sa stane potom? Pomsta chutí ako ten najsladší boršč.

Vzdelávacie podujatie v rámci projektu MEDZISCÉNA

Workshop je vhodný pre tanečníkov, tanečníčky, performerov, performerky i hercov a herečky. Predchádzajúca pohybová skúsenosť je doporučená. AcroPartnering vám prinesie hravosť do práce s partnerom, partnerkou, prekonávanie strachu a radosť z prepájania pohybu.

Predstavenie fyzického divadla je reflexiou jednosmerného štrukturálneho systému, podľa ktorého sa spoločnosť orientuje

Druhá premiéra predstavenia fyzického divadla je reflexiou jednosmerného štrukturálneho systému, podľa ktorého sa spoločnosť orientuje. Poukazuje na jej paradoxnú morálku, mocenské hry a stratu orientácie, keď sa táto štruktúra stratí.

Tanečný duet zrelosti na prahu hniloby, na pomedzí súčasného tanca a fyzického divadla

Tanečný duet zrelosti na prahu hniloby, na pomedzí súčasného tanca a fyzického divadla, zobrazuje genézu jedného majstra- od obdivu a očarenia po asymetriu a znechutenie. Na začiatku bola príťažlivosť, inštinkt, ktoré po čase vystriedala prevaha sily a moci tela.Hierarchia.

 

Vzdelávacie podujatie v rámci projektu MEDZISCÉNA

Workshop je vhodný pre tanečníkov, moverov a aj ľudí bez predchádzajúcej skúsenosti. Bude náhľadom do konceptu a filozofie uvažovania o ľudskom tele v tvorivom pohybe s vnímaním komplementárnosti ľudského tela. 

Bábková multimediálna performancia.

Čím urputnejšie hľadám svetlo v temnote, tým jasnejšie cítim, že to temno som ja sám.