Skočiť na hlavný obsah

Workshop „Milan Kozánek: Kontaktná improvizácia”

Vzdelávacie podujatie v rámci projektu MEDZISCÉNA

Premiéra
Miesto predstavenia
Tabačka Kulturfabrik

Zameriame sa na posilnenie kostrového systému, prácu na vedomom usporiadaní tela a na správne využívanie fyzio-dynamiky tela. Oboznámime sa s pohybovými a energetickými centrami, cvičeniami na posilňovanie kostí, kĺbov, šliach, väzov a svalov prostredníctvom zaktivizovania energie v tele.

Počas improvizácie v kontakte budeme rozvíjať slobodný pohyb, jeho mäkkosť a plynulosť. Využívať budeme chrbticu a dve hlavné ťažiská tela na posilnenie opory svojho tela, ale aj opory partnera. Naučíme sa využívať oporu zeme a čerpať z nej silu pre seba aj pre partnera. Osvojíme si schopnosť ako dávať a prijímať váhu tela, ako vytvárať a prijímať impulzy a pod.

Počas improvizácie vznikajú rôzne situácie, ktoré sa nedajú predvídať, a tak sa učime s telom reagovať intuitívne. Naším cieľom bude rozvíjať autentický pohybový prejav, spontaneitu a prirodzenosť pohybu, ktorá je zakódovaná v každom z nás.

Lektor – Milan Kozánek (SK)


Milan Kozánek, 

od ukončenia štúdia na VŠMU pracuje ako tanečný pedagóg, choreograf, dramaturg a divadelný režisér. Svoju metódu výskumnej a pedagogickej práce rozvíjal viac ako dvadsaťpäť rokov prostredníctvom vyučovania a výskumu vo vzdelávacích inštitúciách ako Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD), Tanz Quartier Wien, Konservatorium Wien University /AT, Northern School of Contemporary Dance v Leeds /UK, TIP – School for Dance, Improvisation and Performance vo Freiburgu /D, Univerzita Calgary /Canada a v mnoho ďalších. V roku 1996 založil spolu so Zunou Vesan Kozánkovou Tanečnú spoločnosť Artyci. Spoločne pre ňu vytvorili 12 tanečných predstavení, ktoré prezentovali na Slovensku a v zahraničí (Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Kanada, Thajsko, Čína, Taiwan).
Od roku 2010 rozvíja intenzívnu umeleckú spoluprácu s tvorcami a divadelnými interpretmi, ktorí hľadajú prepojenie a prieniky medzi fyzickým divadlom, pohybom, textom, hlasom a spevom. Bol súčasťou mnohých výskumných projektov s divadelnými umelcami z umeleckých zoskupení ako Studio Matejka (PL), Teatr Piesn Kozla (PL), Res Ratio Network (GR), Med a prach (SK).  Od roku 2017 vedie spoločne s Andrejom Kalinkom umelecké zoskupenie Med a prach.

Milanovou hlavnou témou a fascináciou v jeho umeleckej a pedagogickej práci je ČLOVEK. Svoje poznatky z anatómie spája s poznatkami z východných filozofií a taoizmu.

Účastnícky poplatok:

Student 30 eur (bez obmedzenia času)

Vstupenka MEDZISCÉNA Student 24 eur (bez obmedzenia času)

Early Bird 40 eur (pri prihlásení a uhradení do 16. októbra)

Vstupenka MEDZISCÉNA Early Bird 

32 eur (pri prihlásení a uhradení do 16. októbra)

Počet miest na workshope je obmedzený, maximálny počet účastníkov 16 osôb.

Časový harmonogram:

Black Box, I. poschodie Tabačka Kulturfabrik


Sobota 5.11. 10:00 – 13:00 / 14:30 – 17:00

Nedeľa 6.11. 10:00 – 13:00

Študentom a študentkám mimo Košíc vieme poskytnúť počas trvania workshopu ubytovanie za zvýhodnenú cenu. 

Realizáciu workshopu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.