Skočiť na hlavný obsah

Činohra s dvoma hereckými posilami

Umelecký súbor Činohry Štátneho divadla Košice posilnili v novom roku dvaja mladí herci – Jakub Kuka a Martin Stolár. Obaja sú už divákom známi z hosťovania v niektorých inscenáciách v predchádzajúcom roku ako Mária Stuartová, Na skle maľované, List Gustávovi Husákovi či Adamove jablká.

Jakub Kuka je absolventom odboru herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Mladý slovenský herec prežil detstvo v malej dedinke Baďan v okrese Banská Štiavnica. Vyštudoval lesnícku školu, no v roku 2013 bol prijatý na VŠMU v Bratislave, odbor divadelné herectvo. Medzi jeho pedagógov patrili herečka Ingrid Timková, Ján Gallovič i režiséri Vladimír Strnisko a Ľubomír Vajdička. Svoju prvú väčšiu príležitosť pred kamerami dostal už ako študent VŠMU a od roku 2013 účinkoval vo viacerých seriálových projektoch slovenských televízií.

Martin Stolár je v súčasnosti študentom Akadémie umení v Banskej Bystrici, na ktorú bol prijatý po ukončení obchodnej akadémie. Rodák z Hrušovian neďaleko Nitry prvé herecké skúsenosti získaval v ochotníckom divadle, ako študent akadémie hosťoval v Divadle Andreja Bagara v Nitre a v Štátnom divadle Košice.