Skočiť na hlavný obsah

Václav Havel: List Gustávovi Husákovi

Netradičné predstavenie k 30. výročiu Nežnej revolúcie

Premiéra
Miesto predstavenia
Malá scéna

Netradičné predstavenie, ktoré sa dotýka doby spred 30 rokov.

V apríli roku 1975 napísal Václav Havel list Gustávovi Husákovi, generálnemu tajomníkovi Ústredného výboru Komunistickej strany Československa, v podstate najmocnejšiemu mužovi vtedajšieho režimu, na ktorý nikdy nedostal odpoveď. Zároveň list poslal do zahraničných tlačových agentúr a list bol preložený do väčšiny svetových jazykov. Havel v ňom pomenuváva všetky neuralgické body, strachy a pocity vtedajšej normalizovanej spoločnosti. Je najväčším svedectvom doby, ale paradoxne, ak sa do tohto listu začítame dnes, dostávame intenzívny pocit, že normalizácia nie sú naše dejiny, ale stále pretrvávajúca minulosť.

Zvíťazila pravda a láska nad lžou a nenávisťou? Kto sú tí, na ktorých čakáme? Provokatívnu inscenáciu Havlovho listu adresovaného Gustávovi Husákovi,  chceme adresovať našej Občianskej Spoločnosti pri príležitosti 30. Výročia jej zrodu.

Druhou časťou večera bude stretnutie "Hovory s...". S aktérmi revolučných dní a inými osobnosťami kultúrneho a spoločenského života bude hovoriť Peter Himič, dramaturg predstavenia..

HOSTIA BESEDY:

  • 19.11.2019 - Ján Budaj, Dagmar Füle

Upozornenie: V predstavení sa fajčí

Réžia:Martin Čičvák
Preklad a dramaturgia:Peter Himič
Scéna a kostýmy: Jaroslav Daubrava
Pohybová spolupráca:Ivana Kučerová
Hudba:Platforma AT

 

Jakub Kuka, a.h.
Simona Fedorková, a.h.
Peter Cibula
Katarína Horňáková
Alena Ďuránová
Andrej Palko
Martin Stolár, a.h.
František Balog
Tomáš Diro

 

HOSTIA BESEDY:

  • Ján Budaj
  • Dagmar Füle