Skočiť na hlavný obsah

Václav Havel: List Gustávovi Husákovi

Netradičné predstavenie k 30. výročiu Nežnej revolúcie

Premiéra
Dĺžka predstavenia
150 minút s prestávkou
Miesto predstavenia
Malá scéna

V apríli roku 1975 napísal Václav Havel list Gustávovi Husákovi, generálnemu tajomníkovi Ústredného výboru Komunistickej strany Československa, v podstate najmocnejšiemu mužovi vtedajšieho režimu, na ktorý nikdy nedostal odpoveď. Zároveň list poslal do zahraničných tlačových agentúr a list bol preložený do väčšiny svetových jazykov. Havel v ňom pomenuváva všetky neuralgické body, strachy a pocity vtedajšej normalizovanej spoločnosti. Je najväčším svedectvom doby, ale paradoxne, ak sa do tohto listu začítame dnes, dostávame intenzívny pocit, že normalizácia nie sú naše dejiny, ale stále pretrvávajúca minulosť.

Zvíťazila pravda a láska nad lžou a nenávisťou? Kto sú tí, na ktorých čakáme? Provokatívnu inscenáciu Havlovho listu adresovaného Gustávovi Husákovi,  chceme adresovať našej Občianskej Spoločnosti pri príležitosti 30. Výročia jej zrodu.

Druhou časťou večera bude stretnutie "Hovory s...". S aktérmi revolučných dní a inými osobnosťami kultúrneho a spoločenského života bude hovoriť Peter Himič, dramaturg predstavenia.

Foto: Ján Štovka

  Upozornenie: V predstavení sa fajčí

  Réžia:Martin Čičvák
  Preklad a dramaturgia:Peter Himič
  Scéna a kostýmy: Jaroslav Daubrava
  Pohybová spolupráca:Ivana Kučerová
  Hudba:Platforma AT

   

  Jakub Kuka
  Simona Fedorková, a.h.
  Peter Cibula
  Katarína Horňáková
  Alena Ďuránová
  Andrej Palko
  Martin Stolár
  František Balog
  Tomáš Diro

   

  Tlačové správy
  Napísali o predstavení