Skočiť na hlavný obsah

Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková: RODNÁ ZEM

Tanečná prechádzka po krásach slovenského folklóru

Premiéra
Dĺžka predstavenia
135 minút
Miesto predstavenia
Historická budova
Termíny predstavenia
  1. sobota 9. marec 2024 - 18:00

Choreografi troch generácií prevedú divákov Slovenskom a dajú im nazrieť  do hlbokej studnice ľudových zvykov a tradícií. Sto rokov je dlhá cesta a na ceste sa treba občas zastaviť a obzrieť . Kto sme a odkiaľ pochádzame. Predstavenie bude zároveň oslavou rodnej zeme, našich slovenských aj českých tradícií. Hlavným motívom je príbeh českej dievčiny a slovenského chlapca, s ktorých vzťahom nesúhlasia rodičia dievčiny, lebo ju chcú vydať za bohatého mládenca. Predstavenie je venované výročiu vzniku samostatného Československa a životnému jubileu, deväťdesiatinám, Juraja Kubánku. Záštitu nad ním prevzala ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.

Réžia a hudobná dramaturgia:Ondrej Šoth
Scenár :Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková
Dramaturgia:Zuzana Mistríková
Choreografia:Ondrej Šoth, Juraj Kubánka a Marek Šarišský
Scéna:Juraj Fábry
Kostýmy:Andrej Suchanov
Film:Juraj Barabáš
Hudba:Svetozár Stračina, Tibor Andrašovan, Ján Cikker a Muzika Milana Rendoša
Asistentky choreografa:Jana Kolesová - Hriadeľová, Eva Sklyarová, 

 

ČESKÁ RODINA

Matka:Lyudmyla Kolimečkov Vasylyeva, a.h.
Otec:Sergei Iegorov, Alexander Skopintsev, a.h.
Dcéra Adélka:Vlada Shevchenko

SLOVENSKÁ RODINA

Matka:Veronika Vaňková
Otec:Alexander Skopintsev, a.h., Sergei Iegorov,
Syn Juraj:Marek Šarišský

 

Honzík, bohatý chlapec:Dalibor Fabián
Cigánka:Silvia Borsetti

MYJAVA

Dievčatá:

Anastasia Kravtcova, Yevhenia Nikitina, Kristína Zemanová, Klaudia Skopintsev, Shoko Yamada, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Su Tanaka, Anne Marie Greve Myhrvold, Kei Hirozane, Alessandra improta, Miyu Kitabatake,

Chlapci:

Davide Covone, Viktor Mikulišin, Marcel Medvecz, Kostiantyn Lubko, Ervín Szelepcsényi, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Igor Pashko,  Mariano Covone, Martin Bányai, Šimon Stariňák, Gennaro Sorbino, Lukáš Nastišin

PODPOLIANSKA MLAĎ

Dievčatá:

Silvia Borsetti, Anastasia Kravtcova, Su Tanaka, Alessandra Improta,  Kristína  Zemanová, Iryna Ivaniv, Tatiana Lubskaya, Klaudia Skopintsev, Miyu Kitabatake

Sólistky:Shoko Yamada, Nina Ravasová, Františka Vargová
Chlapci:Martin Bányai, Davide Covone, Dalibor Fabián, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Kostiantyn Lubko, Marcel Medvecz, Ervín Szelepcsényi, Mariano Covone
Sólisti:Marek Šarišský, Šimon Stariňák, Igor Pashko

HOREHRONIE

Dievčatá:

Veronika Vaňková, Sabina Masáriková, Mónica Gómez, Yevheniia Nikitina, Sofia Arriaga Heald, Klaudia Skopintsev, Elise Rachel Smith, Khrystyna Deinega, Kristína Zemanová, Gabriela Sukhanová, Silvia Borsetti

Chlapci:

Marcel Medvecz, Viktor Mikulišin, Kostianty Lubko, Šimon Stariňák, Tomasz Siedlecki, Gennaro Sorbino 

TATRANSKÍ ORLI

Dievčatá:

Tatiana Lubskaya, Kristína Zemanová, Anastasia Kravtcova, Klaudia Skopintsev, Nina  Ravasová, Alessandra Improta, Su Tanaka, Kei Hirozane, Yevheniia Nikitina, 

Sólistky:Shoko Yamada, Františka Vargová, Iryna Ivaniv
Chlapci:Igor Pashko, Dalibor Fabián, Mariano Covone, Viktor Mikulišin,Kostiantyn Lubko, Lukáš Nastišin, Martin Bányai, Marcel Medvecz, Ervín Szelepcsényi
Sólisti:Peter Rolík, Marek Šarišský, Šimon Stariňák

TATRANSKÁ ZIMA

Dievčatá:

Veronika Vaňková, Anastasia Kravtcova, Kei Hirozane, Miyu Kitabatake, Klaudia Skopintsev, Shoko Yamada, Su Tanaka, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Kristína Zemanová, Alessandra Improta

Sólistka:Iryna Ivaniv
Chlapci:Marcel Medvecz, Dalibor Fabián, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Marcel Medvecz, Igor Pashko,  Mariano Covone, Martin Bányai, Šimon Stariňák, Lukáš Nastišin, Ervín Szelepcsényi, Kostiantyn Lubko
Sólista:Marek Šarišský

CIGÁNSKY TANEC

Dievčatá:

Sofia Arriaga Heald, Mónica Gómez, Klaudia Skopintsev, Kristína Zemanová, Alessandra Improta, Khrystyna Deinega

Chlapci:

Tomasz Siedlecki, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, ,  Mariano Covone, Šimon Stariňák

VITAJ JAR

Dievčatá:

Yevheniia Nikitina, Františka Vargová, Anastasia Kravtcova, Tetiana Lubska, Kristína Zemanová, Klaudia Skopintsev, Alessandra Improta, Su Tanaka, Anne Marie Greve Myhrvold, Mónica Gómez, Kei Hirozane, Miyu Kitabatake

Chlapci:

Marcel Medvecz, Lukáš Nastišin, Viktor Mikulišin, Peter Rolík, Igor Pashko,  Mariano Covone, Martin Bányai, Dalibor Fabián, Šimon Stariňák, Kostiantyn Lubko, Ervín Szelepcsényi, Davide Covone

ŠARIŠSKÁ SVADBA

Dievčatá:

Anastasia Kravtcova, Kristína Zemanová, Tetiana Lubska, Františka Vargová, Yevheniia Nikitina, Klaudia Skopintsev, Su Tanaka, Kei Hirozane, Alessandra Improta, Mónica Gómez, Anne Marie Greve Myhrvold, Vlada Shevchenko 

Chlapci:

Marcel Medvecz, Davide Covone, Kostiantyn Lubko, Viktor Mikulišin, Peter Rolík,  Mariano Covone, Martin Bányai, Ervín Szelepcsényi, Šimon Stariňák, Lukáš Nastišin, Igor Pashko, Marek Šarišský

Spoluúčinkujú:

Muzika Milana Rendoša: Milan Rendoš - kontrabas, gitara, fujara, koncovka
Ľuboslav Hudák - 1. husle
Stanislav Baňas - 2. husle
Marián Gereg - viola
Matej Lacko - cimbal, kontrabas
Radoslav Gajdoš - klarinet, saxofón, píšťalky, okarína
Barbora Fecková - spev

Súkromná základná umelecká škola Boby Brelly, Hroncová 23, 040 01 Košice