Skočiť na hlavný obsah

Falstaff v réžii oscarového Jiřího Menzela naposledy v tejto sezóne

Pozývame Vás na posledného Falstaffa v tejto sezóne a veríme, že ak sa rozhodnete prísť, určite neoľutujete. Dielo Giuseppe Verdiho pre košické divadlo režijne naštudoval slávny český režisér Jiří Menzel, ovenčený vysoko hodnoteným ocenením „Oscar“ od americkej Akadémie filmového umenia za film Ostro sledované vlaky. Vzhliadnuť opernú inscenáciu v naštudovaní oscarového režiséra je jedinečný a nie bežný zážitok, a len máloktoré divadlo sa môže niečím podobným pochváliť. Košiciam sa tejto výsady dostalo, a my veríme, že ani Vy si nenecháte túto príležitosť uniknúť a v stredu 27. marca 2019 nás prídete o 19:00 navštíviť do Historickej budovy divadla. Tešíme sa na Vás!

Košická inscenácia Falstaffa bola v roku 2018 nominovaná na divadelnú cenu DOSKY v dvoch kategóriách: za najlepší mužský spevácky výkon a za najlepšiu réžiu. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť uvidieť na doskách Štátneho divadla Košice skvelú inscenáciu od kultového režiséra s výborným hudobným naštudovaním dirigenta Martina Leginusa, ktorá získala množstvo pozitívnych recenzií od renomovaných kritikov, a ktorá túto sezónu zaznie na našom javisku naposledy. V hlavnej úlohe Falstaffa uvidíte obľúbeného Jiřího Přibyla. V ďalších úlohách sa predstavia Marián Lukáč ako Ford, Martin Gyimesi ako Fenton, Lucie Kašpárková ako Alice, Adriana Banásová ako Nanetta, Gabriela Hübnerová ako Quickly, Janette Zsigová ako Meg Page, Jaroslav Dvorský ako Cajus a Marek Gurbaľ ako Pistola.

Posledná opera Giuseppe Verdiho v režijnom naštudovaní Jiřího Menzela je prešpikovaná viacerými vtipnými situáciami a inteligentnými humornými nápadmi charakteristickými láskavou menzelovskou poetikou a krehkosťou. Je dotvorená zaujímavými zborovými výstupmi a mimohudobnými mizanscénami, pri ktorých v hromadných situáciách umocňuje emocionálny zážitok aj účinkovanie detského zboru. Operní umelci excelujú na javisku nielen po speváckej stránke, ale môžete ich vidieť aj v detailne vypracovaných a vypointovaných hereckých kreáciách. Najbližšie predstavenie bude atraktívne aj tým, že operu bude dirigovať šéfdirigent Vinicius Kattah, ktorý je medzi Košičanmi v našom meste zo dňa na deň obľúbenejší a populárnejší. Pod jeho taktovkou budete mať možnosť počuť Falstaffa v novom hudobnom šate, s nezameniteľným juhoamerickým temperamentom a so skvelými výkonmi jednotlivých sólistov.