Skočiť na hlavný obsah

Michał Partyka

Poľský barytonista Michal Partyka študoval na Hudobnej akadémii v Poznani. Od roku 2009 pokračoval v štúdiu v Atelier Lyrique de l´Opera National de Paris, kde sa počas štúdia zúčastnil na koncertoch v Palais Garnier s Orchestrom Parížskej opery. V L´Opera Bastille sa predstavil ako Schlémil (J. Offenbach: Hoffmannove poviedky), Sciarrone (G.Puccini: Tosca), Kuligin (L. Janáček: Káťa Kabanová).

V roku 2008 vyhral poľskú spevácku súťaž Haliny Sloniowskej a v roku 2013 medzinárodnú spevácku súťaž Francisca Viñasa v Barcelone. V roku 2014 debutoval na Salzburskom festivale premiérou Marc-André Dalbavie „Charlotte Salomon“ ako profesor Klingklang.

Hosťoval v mnohých európskych operných domoch, ako napríklad Teatr Wielki vo Varšave, Maďarská štátna opera v Budapešti, Teatro alla Scala v Miláne, Opéra national de Paris, Opéra de Toulon. Je aktívny aj ako koncertný spevák. Jeho repertoár obsahuje roly ako Escamillo (G. Bizet: Carmen), Silvio (R. Leoncavallo: Komedianti), Guglielmo (W.A. Mozart: Così fan tutte), Frank/Fritz (E.W. Korngold: Mŕtve mesto)a titulné roly v Don Giovanni, Eugen Onegin, Billy Budd. Od polovice sezóny 2021/22 je členom súboru v Theater Bremen kde hosťoval ako Ford (G.Verdi: Falstaff) a ako Tonio (R. Leoncavallo: Komedianti).