Skočiť na hlavný obsah

BRAVE NEW LIFE / KRÁSNÝ NOVÝ ŽIVOT

Predstavenie v rámci nového projektu Medziscéna

Premiéra
Miesto predstavenia
Malá scéna

Výsledok koprodukčnej spolupráce dvoch nezávislých kultúrnych centier – Cooltour z Ostravy aTabačky Kulturfabrik. Inscenácia vznikla v spolupráci českých a slovenských tvorcov. Na Malej scéne Štátneho divadla Košice sa uvádza v rámci nového projektu Medziscéna.

 

Chcete spoznať pravdu? Ministerstvo pravdy ju má.  Ministerstvo pravdy vám zabezpečí krásny nový život, ochráni vás pred dezinformáciami a konšpiráciami. Lebo svet sa delí na víťazov a porazených, východ a západ, sever a juh, nuly a jednotky a to, čo nie je pravda, to je lož, alebo hoax.

 

Neklasický divadelný text sa opiera o príspevky z internetových diskusií a stránok a tvorí tak metatext zložený zo shitstormu, v ktorom sa dnešný človek stráca.

 

VIAC O PREDSTAVENÍ

 

Vzniklo v spolupráci českých a slovenských tvorcov v rámci projektu Európskej Únie “Shaking The Wall”. Realizácia projektu bola z verejných zdrojov podporená Fondom na podporu umenia.

 

Vstup: 8€ predpredaj (10€ na mieste)

Vznik diela bol spolufinancovaný z programu Európskej únie Kreatívna Európa – Shaking The Walls, Moravskoslezským krajom, Ministerstvom kultúry ČR a z verejných zdrojov podporený Fondom na podporu umenia.

Koncept:Peter Radkoff
Text:Michaela Zakuťanská
Réžia:Jozef Vlk
Choreografia:Stanislava Vlčeková
Visual design:Jakub Pišek
Scénografia:Peter Radkoff
Svetelný design:Ints Plavnieks
Kostýmy:Katarína Latócky
Hudba:Ladislav Pálmai, Marek Žilinec
Produkcia:Kulturní centrum Cooltour Ostrava z.ú. a Tabačka Kulturfabrik n.o.
Support:Betakaroten

 

Hrajú: Michal Noga, Zuzana Psotková, Jana Ryšlavá, Daniel Raček Hlas: Martin Šalacha