Skočiť na hlavný obsah

Vaše divadlo Vám ďakuje za veľké srdce

Fantastické, úžasné, skvelé! Desiatky, ba až stovky hračiek vo väčších či menších balíkoch, taškách a krabiciach, sa nazbierali pod vianočným stromčekom v Historickej budove Štátneho divadla Košice počas podujatia „Rozžiarme spolu detské očká“. Celý deň ich prinášali rodičia aj s deťmi, ktorým patrí jedno OBROVSKÉ POĎAKOVANIE ZA VEĽKÉ SRDCE. Otvorili ho pre deti z detských domovov, kde ešte pred Vianocami všetky hračky poputujú a určite rozžiaria detské očká tých, ktorým život až tak nepraje.

V predstihu vianočnou atmosférou nasiaknutý deň všetkým oživil nielen dobrý pocit z toho, že prispeli a pomohli, ale aj Mikuláš, Anjel a Čert. Tí si od mnohých detí vypočuli ich vianočné želania, hoci poniektoré, najmä tie najmenšie, mali pred nimi poriadny rešpekt a veľmi sa k nim priblížiť nechceli. Skrásnel aj vianočný divadelný strom, na ktorom pribudli nielen ozdoby, prinesené z domu, ale aj tie, ktoré si deti vyrábali v tvorivej dielni. Nechýbalo vianočné pečivo a výborný vianočný punč. „Super nápad!“ zaznelo viackrát pri pohľade na stále sa zväčšujúcu kopu hračiek. Za taký ho budú určite považovať aj deti z detských domovov. Určite budeme pri tom, keď k nim hračky docestujú a dáme vám o tom vedieť.

Všetkým, ktorí spolu so svojim divadlom, zamestnancami útvaru marketingu a dobrovoľníkmi prispeli k nádhernej poslednej novembrovej sobote, patrí určite ešte jedno veľké ĎAKUJEM od vášho Štátneho divadla Košice.