Skočiť na hlavný obsah

SME S UKRAJINOU, SME S UKRAJINCAMI

Štátne divadlo Košice a jeho zamestnanci od prvých minút vojny na Ukrajine vyjadrujú nielen slovne veľkú podporu, solidaritu a spolucítenie s trpiacimi ľuďmi za našimi východnými hranicami. Pre mnohých našich kolegov v balete, orchestri, ale aj v zbore, je Ukrajina rodnou vlasťou, v ktorej žijú ich najbližší. Je ťažké predstaviť si strach a obavy, aké prežívajú pri pohľade na to, ako sa ich rodnými mestami ozývajú ohlušujúce výbuchy vojnových hrôz.

Aj preto od prvých minút sa nielen z nich, ale aj z mnohých ďalších členov našej divadelnej rodiny stali dobrovoľníci, ktorí nezištne pomáhajú ako sa len dá – či už priamo na ukrajinských hraniciach, či pomocou tým, ktorí ich už prekročili a potrebujú sa niekde uchýliť a najmä cítiť otvorenú náruč a spolupatričnosť.

Sme aj naďalej pripravení a otvorení všetkým formám pomoci, ktorú trpiaci ľud Ukrajiny v týchto dňoch tak nevyhnutne potrebuje. V spolupráci s našimi priateľmi z mimo divadelného prostredia, v spolupráci s humanitárnymi organizáciami a samosprávami hľadáme každú minútu spôsoby a formy ako pomôcť. Chceme aj touto cestou vyzvať všetkých našich divákov, aby neváhali a pridali sa k nám a spolucítili s Ukrajinou, ktorá prežíva to, čo sa nám môže stať zajtra.

Spoločne sa dá dosiahnuť veľa. Sledujte naše profily na sociálnych sieťach a ďalšie informačné kanály. Ak budeme organizovať alebo potrebovať niečo konkrétne, určite sa na Vás obrátime a veríme, že spolu pomôžeme tým, ktorí v týchto chvíľach bojujú aj za našu slobodu a naše hodnoty.

FOTO: Nabucco pre Ukrajinu - 28. februára 2022 - Joseph Marčinský

Pred predstavením zaznela štátna hymna Ukrajiny v podaní sólistov, manželov Myroslavy Havryliuk a Maksyma Kutsenka a ich dcérky Annamárie, zboru a orchestra Opery ŠDKE.

Na podporu Ukrajiny bude jej štátna hymna znieť aj pred ďalšími predstaveniami Štátneho divadla Košice.

 

The website encountered an unexpected error. Please try again later.