Skočiť na hlavný obsah

MEDZISCÉNA pokračuje zaujímavými produkciami aj v októbri

Jedinečný spoločný projekt Štátneho divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik MEDZISCÉNA, ktorý spojil zriaďovanú a nezriaďovanú kultúrnu scénu v Košiciach, prinesie aj v októbri zaujímavé divadelné produkcie, tentokrát predovšetkým do priestorov Tabačky.

 

V pondelok 17. októbra príde do Tabačky Kulturfabrik SVETLONOS, jedinečná bábková multimediálna performancia tvorcov ODIVO a Ivana Martinku. Príďte nájsť odpovede na otázky, ktoré si podvedome človek kladie už od nepamäti – Kde sa končí svetlo a začína temnota? Kde končí strach a začína fascinácia? Lebo tam, kde je tieň, musí byť aj svetlo.

Viac o predstavení si môžete prečítať na: https://www.tabacka.sk/program/odivo-ivan-martinka-svetlonos/ a vstupenky aj s možnosťou využitia špeciálnej zľavovej kartičky projektu Medziscéna zakúpite tu: https://www.tabacka.sk/program/odivo-ivan-martinka-svetlonos/nakup/62e7e3217219fe0f50955dd2/

O týždeň neskôr, v pondelok 24. októbra, predstaví v Tabačke svoj SET 5 tanečník a choreograf Tomáš Danielis. Architektúra rozhodnutí vytvára v jeho triu rámec tanca, ktorý ovplyvňuje publikum a troch účinkujúcich. Tak ako pri tanci v klube, aj tu pulzuje vibráciami celé telo. Choreografia rozhodnutí tu na pozadí virtuózneho tanca vytvára kompozíciu celého predstavenia, zakoreneného v teórii hier. SET 5 využíva javisko ako plátno maľované telami účinkujúcich, ktoré je prebúdzané citlivo zachytávaným vnímaním publika.

Viac o predstavení si môžete prečítať na: https://www.tabacka.sk/program/medziscena-tomas-danielis-set-5/ a vstupenky aj s možnosťou využitia špeciálnej zľavovej kartičky projektu Medziscéna zakúpite tu: https://www.tabacka.sk/program/medziscena-tomas-danielis-set-5/nakup/6331c5e4c4dd35135cb4d0e9/

A napokon v stredu 26. októbra môžete v Tabačke vidieť SMRŤ ANTIGONY z produkcie občianskeho združenia PORT. Režisér Marko Popovič spolu s herečkou Zuzanou Psotkovou a zborom prinášajú zaujímavé spojenie známej Sofoklovej antickej drámy a výpovedí súčasných žien – osobné drámy, ktoré delia stáročia a spája ich zodpovednosť spoločnosti, v ktorej sa odohrávajú. Príďte si pozrieť inscenáciu o súčasnej rebelke Antigone, reprezentantke občianskej odvahy, ktorá skúma postavenie človeka v komunite, ktorá ho chráni a zároveň likviduje.

Viac o predstavení si môžete prečítať na: https://www.tabacka.sk/program/medziscena-port-smrt-antigony/ a vstupenky aj s možnosťou využitia špeciálnej zľavovej kartičky projektu Medziscéna zakúpite tu: https://www.tabacka.sk/program/medziscena-port-smrt-antigony/nakup/6331d50cc4dd35135cc01134/.

Okrem predstavení nezávislých tvorcov bude v rámci projektu Medziscéna v Historickej budove ŠDKE uvedená aj druhá premiéra (22. októbra) a prvá repríza (27. októbra) novej baletnej inscenácie Štátneho divadla Košice PROCES podľa známeho románu Franza Kafku, ktorej tvorcami sú svetoznámi českí tanečníci, režisér a choreograf Jiří Bubeníček a scénograf Otto Bubeníček.