Skočiť na hlavný obsah

Divadlo ožije v okolí historickej budovy, pripravuje sa REŠTART

Skvelá správa pre všetkých. Vaše Štátne divadlo Košice už onedlho opäť ožije, hoci to ešte stále nebude klasickým spôsobom, hraním predstavení. Ešte pred letnými prázdninami pre Vás, našich divákov a priaznivcov, by sme vzhľadom na uvoľňovanie opatrení radi pripravili malé jednorazové „divadelné“ podujatia, ktoré by sa odohrávali v okolí Historickej budovy ŠDKE. V spolupráci s RTVS a inými kultúrnymi inštitúciami v Košiciach taktiež pripravujeme na jún aj špeciálny projekt, pracovne nazvaný - REŠTART.

„Krízový štáb pri Štátnom divadle Košice na základe nariadenia  krízového štábu Ministerstva kultúry SR zo dňa 16. 4. 2020, s vedomím pani ministerky kultúry SR, ukončil divadelnú sezónu 2019/2020 k 30. aprílu 2020. Rozhodnutie celoslovenského krízového štábu o znovuotvorení divadiel s obmedzením počtu návštevníkov do 100 je potešujúcou správou pre všetkých. Prispôsobenie uvoľnených opatrení nášmu divadlu dokážeme vyhodnotiť až po detailnejších usmerneniach hygienikov. S veľkou pravdepodobnosťou sa nestihneme vrátiť k reálnemu hraniu predstavení,“ vysvetľuje generálny riaditeľ divadla Igor Dohovič. Uvoľnenie opatrení divadlo v čase do divadelných prázdnin využije aj na dokončenie už rozbehnutých nových premiér a na nevyhnutnú údržbu. „Sme potešení, že sa Slovensku darí zvládať pandémiu a dúfame, že v septembri v plnej prevádzke budeme už len spomínať na toto obdobie. V prvom rade však chceme, aby sa divák cítil bezpečne. Divadlo je najlepší liek na vírus. Samozrejme musíme byť flexibilní a pripravení aj na iné scenáre,“ dodáva Igor Dohovič

Sledujte aj ďalej našu webstránku aj sociálne siete, kde máme pre Vás ešte stále pripravený zaujímavý program aj vysielanie Cinema Theatre. Ďakujeme Vám za priazeň a pozitívnu energiu, ktorú ste nám počas predchádzajúcich náročných mesiacov dodávali svojimi komentármi, ale aj tým, koľkí z Vás naše príspevky sledovali. Už čoskoro nebude Vaše divadlo len u Vás doma.