Skočiť na hlavný obsah

Sezónu ukončí v deň smutného výročia jedinečná baletná inscenácia MILADA HORÁKOVÁ

V utorok 27. júna si v Národnom divadle Košice pripomenieme 73. výročie popravy Milady Horákovej, jednej z najväčších justičných vrážd, ktoré spáchal komunistický režim v Československu v temných päťdesiatych rokoch minulého storočia. Unikátne multižánrové tanečné divadlo režiséra a choreografa Ondreja Šotha s hudbou legendárneho Michaela Kocába, MILADA HORÁKOVÁ bude na Malej scéne NDKE zároveň posledným predstavením Národného divadla Košice v sezóne 2022/2023.

Príbeh ženy, ktorá sa vďaka svojej nezlomnosti a odvahe stala symbolom odporu voči totalitnej moci, Balet NDKE s veľkým úspechom v tejto sezóne dvakrát uviedol aj v susednom Maďarsku.

Po prvýkrát v druhej polovici marca na javisku Gobbi Hilda Szinpád budapeštianskeho Némzeti Szinház (Národného divadla) ako súčasť otvorenia jubilejnej 10. Divadelnej olympiády, na ktorej sa počas celého tohto roka predstaví u našich južných susedov na desiatkach podujatí viac ako 500 divadiel.

Po druhýkrát mohli diváci v Maďarsku vidieť jedinečnú inscenáciu v nedeľu 25. júna v meste Nagymaros. Tentoraz vo festivalovom šapitó festivalu VéNegy Fesztivál (Festival divadiel krajín Visegrádskej štvorky), ktorý je tiež súčasťou jubilejnej Divadelnej olympiády. Aj na tomto podujatí sa stretla s veľkým úspechom u „olympijského“ publika.