Skočiť na hlavný obsah

VSTUPENKY V PREDAJI, PRÍĎTE! TEŠÍME SA NA VÁS!

Tak sme sa dočkali! Premiéra novej činohernej inscenácie Netrpezlivosť srdca bude v piatok 14. mája o 18:00 na Malej scéne ŠDKE prvým predstavením, ktoré po piatich mesiacoch opäť otvorí brány Štátneho divadla Košice pre divákov. Ešte pred ňou vás zmesou krásnych melódií na znovuotvorenie divadla naladí o 17:00 pred historickou budovou koncert salónneho orchestra ŠDKE „Cassovia“.

V predaji sú už vstupenky na ďalšie májové predstavenia z repertoáru divadla na Malej scéne ŠDKE, čoskoro k nim pribudnú aj predstavenia v Historickej budove ŠDKE. Začiatok predstavení bol kvôli stále platnému zákazu vychádzania posunutý na 18:00.

Umelci sa už na svojich divákov veľmi tešia. Tak neváhajte a zabezpečte si svoje miesto v hľadisku. Počet miest ponúknutých do predaja, ako aj vstup do divadla sa budú riadiť platnými protipandemickými opatreniami vyplývajúcimi z aktuálneho COVID automatu.

Prichádzajúcim divákom bude špeciálnymi skenermi kontrolovaná telesná teplota a budú upozornení na potrebu nasadenia respirátora a dezinfekcie rúk. Zároveň sa budú musieť preukázať platným negatívnym testom na ochorenie COVID-19 - najviac 24-hodinovým antigénovým alebo 72-hodinovým PCR testom. Test nepotrebuje ten, kto:

  • prekonal ochorenie COVID-19 a má potvrdenie o prekonaní nie staršie ako 180 dní,
  • má po druhej dávke od podania vakcín od spoločností Pfizer a Moderna a od očkovania prešlo 14 dni,
  • má po podaní prvej dávke vakcín od spoločností AstraZeneca a Johnson a od očkovania prešli štyri týždne a
  • je  viac  ako  14  dní  po  1.  dávke  očkovania  proti  ochoreniu  COVID-19  (mRNA /vakcínou od spoločností Pfizer a Moderna/  alebo  vektorovou vakcínou  /vakcínou od spoločností AstraZeneca a Johnson/), ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

Na základe platných opatrení bude divadlo pred každým predstavením od divákov žiadať poskytnutie kontaktných údajov: e-mailovej adresy a telefónneho čísla, ktoré v súlade s platnou legislatívou o ochrane osobných údajov divadlo využije len v prípade nutnosti dohľadania kontaktov v intervale do dvoch týždňov od podujatia. V záujme ochrany zdravia prosíme divákov o pochopenie a dodržiavanie platných opatrení a pokynov uvádzacej služby.

HYGIENICKÉ OPATRENIA PRI NÁVŠTEVE PREDSTAVENÍ ŠDKE

PROGRAM ŠDKE V MÁJI 2021:

14. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – S. Zweig: NETRPEZLIVOSŤ SRDCA - činohra (VSTUPENKY)

17. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE - S. Zweig: NETRPEZLIVOSŤ SRDCA - činohra (VSTUPENKY)

19. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – O. Šoth: MILADA HORÁKOVÁ – balet (VSTUPENKY)

21. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – M. Gavran: VŠETKO O MUŽOCH – činohra (VSTUPENKY)

25. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – E. Murphy: MOJE BABY – činohra (VSTUPENKY)

27. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – S. Zweig: NETRPEZLIVOSŤ SRDCA - činohra (VSTUPENKY)