Skočiť na hlavný obsah

VSE prináša do Košíc premiéru divadelnej inscenácie Účet

Košice budú v sobotu 12. septembra hostiť premiéru divadelnej inscenácie Účet, a to vďaka hlavnému partnerovi – spoločnosti Východoslovenská energetika a.s. Divákom sa vo skvelej hre predstavia Ady Hajdu, Róbert Jakab a Lukáš Latinák. Zahrajú si na doskách Štátneho divadla Košice.

„Zápletka inscenácie sa točí okolo vysokého účtu za večeru. Sme radi, že to nie je účet za energie,“ vtipne komentuje Andrea Danihelová, vedúca úseku Komunikácia a hovorkyňa Skupiny VSE Holding. „Účet za energie by naši energetickí poradcovia dokázali okamžite znížiť, v hre sa oň musia podeliť traja kamaráti. Veríme, že to vďaka svojej energii herci zvládnu,“ dodáva.

Po celom Slovensku
„Túto hru sme vybrali aj kvôli tomu, že my traja (Ady, Lukáš, Robo) sme tiež dobrí kamaráti, poznáme svoje slabiny a hlavne – dokážeme sa na nich smiať. Dúfame, že jej humor bude blízki všetkým ženám, ktoré majú doma takých chlapov akých práve hráme.
Hoci inscenáciu doteraz ešte nikto nevidel, už máme objednávky v divadlách a kultúrnych domoch po celom Slovensku až do júna 2021. Teší nás, že s inscenáciou sa vrátime do Košíc zas v marci, z ďalších miest na východnom Slovensku to bude Stropkov, Levoča, Prešov,“
hovorí Ady Hajdu, co-producent predstavenia.

VSE má k umeniu blízko
Podpora divadelnej inscenácie prichádza po filmovej snímke Dôverný nepriateľ, ako aj po výraznej spolupráci na filmovom festivale Art film fest či na programe EHMK 2013. VSE sa v minulých rokoch zviditeľnila aj pri menších koncertných projektoch.
Spoločnosť svojimi aktivitami napomáha rozvoju regiónu v rôznych oblastiach. Patrí medzi významných podporovateľov umenia a športu, aktívna je však predovšetkým v charitatívnych projektoch.

Kto stojí za inscenáciou Účet
Autor: Clément Michel
Preklad: Elena Flašková
Réžia: Jakub Nvota
Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová
Hudba: Kamil Mikulčík

Traja kamaráti a ich spoločný víkend
Jules, Antoine a Axel sa poznajú dlhé a dlhé roky. Z času na čas trávia spoločné pánske víkendy v dome Julesových rodičov. Hoci na oko pôsobia tak, že ich priateľstvo nemôže nič narušiť, zdanie klame. Čo sa stane, ak jeden z nich požiada zvyšných dvoch, aby mu preplatili účet, hoci ich večer predtým suverénne pozval? A čo môže spôsobiť, ak si náhodou prečítate SMS, ktorá vám nepatrí? Kolotoč vtipných a výbušných situácií, ktorý postupne rozkrýva svet mužov, v ktorom je vždy len jeden cieľ – žena.

O autorovi
Clément Michel, (narodený r. 1974 v Paríži) je súčasný francúzsky herec, režisér, dramatik a scenárista.  Upozornil na seba hneď svojou prvou divadelnou hrou Le Carton (Krabica) v roku 2001, ktorá sa stala veľkým hitom. Za 10 rokov uvedenia sa dočkala viac ako 1000 repríz, bola preložená a inscenovaná v Poľsku, Taliansku, Mexiku a Španielsku. Z ďalších 5 divadelných hier bola zatiaľ najúspešnejšou hra Une semaine, pas plus (Týždeň a ani o deň viac) uvedená v roku 2011. Okrem Francúzska sa úspešne hrá po celom svete (Južná Kórea, Rusko, Španielsko, Mexiko, Nemecko, Turecko, Estónsko, Taliansko). Jeho posledná divadelná hra Père ou Fils (Otec a syn) je nominovaná na Molières 2020 v kategórii Najlepšia komédia roka. Clément Michel sa okrem divadelnej tvorby venuje tiež filmu. Je autorom a režisérom niekoľkých krátkých a celovečerných filmov, ako aj televíznych seriálov. V roku 2011 bol nominovaný na cenu César za réžiu filmu Une pute et un poussin.