Skočiť na hlavný obsah

Príďte s nami opäť otvoriť divadlo, už v nedeľu 5. septembra!

Tešíte sa na novú divadelnú sezónu? Tak neváhajte a príďte v nedeľu 5. septembra od 10:00 do 16:00 hod. spolu s nami opäť otvoriť Vaše Štátne divadlo Košice. Aj 77. sezónu začneme obľúbeným Dňom otvorených dverí. Keďže strašiak koronavírusu stále obchádza celý svet, bude tentoraz spoločné odomykanie dverí divadla trochu iné ako v minulosti. Väčšina aktivít sa bude odohrávať v exteriéri, v okolí historickej budovy divadla. Chýbať nebude výstava zaujímavých častí niektorých zo scénografií našich inscenácií, tvorivé dielne a nezabudli sme ani na cestu okolo divadelného sveta, na konci ktorej bude na jej účastníkov čakať sladké prekvapenie. Samozrejme, všetci veríme, že počasie nám bude priať, inak tieto vonkajšie aktivity nebudeme môcť uskutočniť.

V samotnom divadle, teda v jeho historickej budove budú počas celého dňa prebiehať komentované prehliadky jednej z najkrajších divadelných budov v Európe. V rámci platného stupňa COVID automatu sa budú riadiť OTP režimom, čo v praxi znamená, že ich účastníkmi môžu byť len osoby plne očkované, alebo schopné preukázať sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu resp. 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Tešíme sa na stretnutie s Vami! Pozorne sledujte našu stránku a sociálne siete. Pre Deň otvorených dverí pripravujeme aj ďalšie zaujímavosti a určite sa o nich včas dozviete. Rovnako aj o prípadných zmenách, ktoré môže priniesť doba, ktorú aktuálne žijeme.