Skočiť na hlavný obsah

MILÍ NAŠI DIVÁCI!

V prvom rade sa Vám chceme poďakovať za to, že ste aj v týchto ťažkých časoch ostali verní Štátnemu divadlu Košice v online priestore.

Zároveň ďakujeme aj našim zamestnancom za nadľudské umelecké výkony a vynikajúcu administratívnu a technickú prácu počas tohto náročného a bezprecedentného obdobia. ŠDKE v ostatných mesiacoch pripravilo napriek pandémii v opere, balete aj činohre viacero umelecky hodnotných inscenácií, ktoré ste mohli v posledných mesiacoch  sledovať prostredníctvom portálu navstevnik.online. Teší nás aj uznanie odborných kruhov, ktoré si tieto inscenácie vyslúžili. 

V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou, sprísnením prijatých epidemiologických opatrení a vzhľadom na to, že od 8. marca 2021 sa okresy Košice I až Košice IV zaradia v rámci platného Covid automatu do IV. – čierneho stupňa varovania, aj Štátne divadlo Košice v období od 8. do 31. marca úplne zastavuje svoju prevádzku.

Je nám nesmierne ľúto, že nebudeme môcť pokračovať v rozbehnutom skúšobnom procese viacerých projektov, ktoré sme za prísnych protiepidemiologických opatrení pripravovali pre Vás, našich divákov, nielen pre náš aktuálny program na portáli navstevnik.online, ale aj pre chvíľu, keď sa opäť stretneme naživo v hľadisku a na javisku.

V tejto situácii je určite pre všetkých nás, ale aj našich blízkych, prvoradé zdravie a bezpečnosť. Snažme sa všetci spoločne, a najmä zodpovedne, úplný lockdown prežiť v zdraví, dodržiavajme dôsledne všetky nariadenia, tak aby sme sa my, v divadle, mohli s novým elánom a plnom zdraví opäť vrátiť k svojej práci. A čoskoro ponúknuť Vám, našim divákom, svoje umenie nielen online cez obrazovky, ale aj osobne v divadelných sálach.