Skočiť na hlavný obsah

Futbal na javisku aj na ihrisku

Trnavské Divadlo Jána Palárika prinesie vo štvrtok 8. septembra do Historickej budovy Štátneho divadla Košice dokudrámu FUTBAL ALEBO BÍLÝ ANDEL V PEKLE o futbalových udalostiach spred štvrťstoročia. Veľký futbalový súboj Košíc a Trnavy si herci oboch divadiel zopakujú aj na ihrisku.

Písal sa 11. jún 1997. Dátum, ktorý je dodnes nezmazateľne zapísaný v pamäti futbalových fanúšikov Košíc a Trnavy. Hráči 1. FC Košice získali po víťazstve v derby s Lokomotívou historicky prvý majstrovský titul, keď v poslednom kole preskočili v tabuľke Trnavu, ktorá (ne)pochopiteľne prehrala na ihrisku zachraňujúcej sa Rimavskej Soboty. Aj po štvrťstoročí sú udalosti okolo tohto boja o titul predmetom veľkých diskusií a dohadov.

Všetci fanúšikovia futbalu v Košiciach, ale nielen tí, budú mať vo štvrtok 8. septembra možnosť vrátiť sa v čase. Trnavské Divadlo Jána Palárika prináša na javisko Historickej budovy ŠDKE jedinečnú dokudrámu FUTBAL ALEBO BÍLÝ ANDEL V PEKLE. Hra je zostavená z autentických dokumentárnych materiálov, ktoré pre potreby divadla zozbieral herec a veľký fanúšik trnavského futbalu Michal Jánoš. Výnimočný slovenský dramaturg a prozaik Daniel Majling spracoval dokumentárne materiály do nesmierne trefnej a vtipnej hry. Veľké ambície, vášeň pre šport, túžba po úspechu, obavy zo zlyhania, sklamanie z prehry a všadeprítomný tieň korupcie. Aj to sú témy, o ktorých vypovedá táto inscenácia.

Nenechajte si ujsť šancu vidieť zaujímavý pohľad na udalosti spred dvadsiatich piatich rokov.

Vaše vstupenky na vás čakajú v dennej pokladni ŠDKE alebo online na https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1036107.

A máme pre Vás ešte jedno prekvapenie. Súboj Košíc a Trnavy sa zopakuje aj na futbalovom ihrisku, tentoraz v podaní hercov. V piatok 9. septembra o 10:00 uvidíte na ihrisku Tréningového centra Kalimero na Popradskej ulici 15 košických a trnavských hercov v netradičných úlohách. Príďte sa presvedčiť, či sú ich futbalové zručnosti rovnako dobré ako tie herecké.