Skočiť na hlavný obsah

Bodku za vysielaním Cinema Theatre urobí koncert

Záverečným titulom, ktorý odvysielame na YOUTUBE kanáli Štátneho divadla Košice  v rámci projektu Cinema Theatre, bude vo štvrtok 11. júna o 20:00 zostrih záznamu Koncertu k 100. výročiu vzniku Československa. V roku 2018 ho pripravil operný súbor a v Historickej budove ŠDKE zaznel 20. októbra 2018. V prvej polovici koncertu venovanej významnému historickému dátumu sa môžete tešiť na diela slovenských a českých autorov. Druhá polovica koncertu bola venovaná spomienke na bývalého šéfdirigenta a dlhoročného dirigenta košickej opery Borisa Velata a dramaturgicky sa zamerala na taliansky repertoár a svetovú opernú literatúru. Koncert, na ktorom sa predstavili domáci sólisti, orchester a zbor opery bol zároveň inauguračným pre šéfdirigenta opery, brazílskeho umelca Viniciusa Kattaha.

Rovnako ako bežný život aj ten náš divadelný sa pomaly vracia do normálnych koľají. Všetky tri zložky, opera, balet aj činohra, už rozbehli skúšky a pripravujú sa na REŠTART. Pripravujeme ho spolu s RTVS  a ďalšími partnerskými kultúrnymi organizáciami  na druhú polovicu júna. Samozrejme bežia aj prípravy na septembrové otvorenie novej divadelnej sezóny 2020/2021. Veríme, že sa v nej už budeme môcť stretnúť s Vami, našimi divákmi, priamo v hľadiskách Vášho Štátneho divadla Košice.

Chceme všetkým Vám aj touto cestou poďakovať za priazeň, ktorú ste nám v čase vrcholiacej krízy poskytovali na sociálnych sieťach pri sledovaní nášho videoprogramu UMENÍM SKROTIŤ NUDU a pri sledovaní a záznamov našich predstavení v CINEMA THEATRE. Veríme, že tieto naše aktivity Vám v ťažkých časoch priniesli príjemné chvíle a aspoň na chvíľu Vás nechali zabudnúť na nepríjemnosti, ktoré so sebou priniesla koronavírusová pandémia.