Skočiť na hlavný obsah

Tom + Dick + Harry = 170

Po komédiách Chrobák v hlave a Všetko o mužoch prekročí métu 170 repríz aj ďalšia úspešná inscenácia Činohry Štátneho divadla Košice, bláznivá situačná komédia Raya a Michaela Cooneyovcov Tom, Dick a Harry. Zároveň oslávi aj svoje 10. narodeniny. Ak chcete byť  vo štvrtok 24. októbra pri tom, v hľadisku Historickej budovy ŠDKE je ešte niekoľko voľných miest.

Bláznivá situačná komédia v réžii Michala Spišáka je plná najlepšieho anglického humoru a kolotoča tých najbláznivejších situácií, ktoré vypuknú vo chvíli, keď sa do zdanlivo formálneho procesu adopcie dieťaťa bezdetným párom zapoja aj dvaja manželovi podarení bratia. „Zažil som už niekoľko inscenácií, ktoré mali toľko repríz, ale Tom, Dick a Harry je špecifický. Text je napísaný tak, že nás vôbec nepustí a myslím si, že sme sa od premiéry veľmi nevzdialili. Lebo je veľa inscenácií, ktoré po takom množstve repríz uletia a niekedy aj zlým smerom. Ale táto komédia je tak presná a vynikajúca, že sme v tejto inscenácií ostali takí ako na začiatku, akurát o pár rokov krajší," povedal pri stej repríze Stano Pitoňák, ktorý hrá postavu Toma Kerkwooda. A v čom vidí príčiny úspechu? „Ťažko povedať, prečo sa jedna inscenácia dožije toľkých repríz a iná nie. Určite to musí byť dobrý text, dobré spracovanie a musí byť na to niekto ochotný prísť toľkokrát," dodal s úsmevom Pitoňák.

Podľa bývalého šéfa činohry Jozefa Úradníka, ktorý ako hosť stále stvárňuje postavu dedka Andreasa, je za úspechom Toma, Dicka a Harryho predovšetkým dobre odvedená robota. „Lebo keby to nebola dobre odvedená robota, tak sa toľko repríz určite nezahrá. A čo to znamená pre herca? Je to určite radosť. Radosť z toho, že na to chodia diváci, radosť z toho, že tá robota nebola zbytočná. A je to na tom predstavení aj vidieť. Každá repríza má tú správnu šťavu," dodal Úradník.