Skip to main content

Päťhviezdičkový OIDIPUS s mimoriadnym záskokom Petra Kočiša!

Najbližšie predstavenie Sofoklovho Oidipa bude v stredu 8. februára výnimočné. V postave Kreóna uvidíte populárneho slovenského herca Petra Kočiša, ktorý sa tak košickému publiku predstaví ešte predtým, ako bude hosťovať v pripravovanej premiére novej inscenácie Shakespearovej hry Titus Andronicus.

O tom, že sa košickú inscenáciu ústredného mýtu antickej aj našej civilizácie oplatí vidieť nepochybuje ani anglický divadelný kritik Mark Davoren, ktorý jej na špecializovanom divadelnom portáli https://northwestend.com/sofokles-oidipus-statne-divadlo-kosice/ udelil päť hviezdičiek. „Veľké divadlo obstojí v skúške času, a tak to je aj s touto inscenáciou v preklade Vojtecha Mihálika, ktorá v zdatných rukách režiséra Antona Korenčiho s ľahkosťou prekonala všetky prekážky, čo svedčí o profesionalite a zručnosti tvorivého tímu a hereckého obsadenia.“ Napísal okrem iného M. Davoren vo svojej recenzii. (Slovenský preklad recenzie))

Nenechajte si ujsť jedinečného OIDIPA. Vstupenky nájdete na: https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1036553.

Príďte a využite príležitosť zapojiť sa aj do Valentínskej romantiky s divadlom. Stačí jedno zamilované selfie v divadle uverejnené na Vašom instagramovom účte s hashtagom #valentinskaromantikasdivadlom alebo v komentári k príspevku o súťaži na FB profile Štátneho divadla Košice.