Skip to main content

Činohra sa predstaví na Divadelnej Nitre a Novej dráme

Na dvoch významných slovenských divadelných festivaloch sa v prvej polovici októbra predstaví Činohra Štátneho divadla Košice. Už v nedeľu 3. októbra sa na cesty vydáva nová činoherná inscenácia Borodáč alebo Tri sestry. Netradične a pútavo spracovaný príbeh Janka Borodáča, obyčajného muža z východného Slovenska, ktorý sa stal zakladateľom slovenského profesionálneho divadla, predstavíme divákom na jubilejnom 30. ročníku festivalu Divadelná Nitra o 18:00 vo Veľkej sále Divadla Andreja Bagara.  Ak máte do Nitry bližšie ako do Košíc, nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť. Viac informácií a vstupenky nájdete TU.

O týždeň neskôr otvorí košická činohra festival Nová dráma 2021 v Bratislave. V nedeľu 10. októbra o 19:00 uvedie v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava dramatizáciu románu rakúskeho spisovateľa Stefana Zweiga Netrpezlivosť srdca, ktorý prináša intímny príbeh medzi chromou Editou a jej potenciálnym nápadníkom, poručíkom Tonim Hofmillerom, ktorý sa odohráva na začiatku prvej svetovej vojny. Viac informácií a vstupenky nájdete TU.

V závere festivalu, v sobotu 16. októbra, odovzdá riaditeľ činohry Anton Korenči aj Cenu Činohry ŠDKE jednému z autorov, ktorí sa zapojili do súťaže Nová dráma 2020. Štátne divadlo Košice bolo v tomto roku po prvýkrát jej spoluorganizátorom.