Skočiť na hlavný obsah

Návrat Rigoletta aj so skvelými hosťami

Jeden z najhranejších operných titulov na svete, Rigoletto Giuseppe Verdihi, sa v stredu 5. júna opäť vráti na javisko Historickej budovy Štátneho divadla Košice. Nenechajte si ujsť výnimočné predstavenie v réžii Petra Gábora, v ktorom sa pod taktovkou šéfdirigenta Viniciusa Kattaha predstavia aj skvelí hosťujúci sólisti. V postave Vojvodu z Mantovy sa po polroku do Košíc vráti brazílsky tenorista Raoni Hübner, v postave Rigoletta uvidíte v Košiciach dobre známeho stáleho hosťa Ludovika Kendiho. Doprajte si na sklonku divadelnej sezóny zaujímavý operný večer a zabezpečte si svoje vstupenky.

Raoni Hübner sa hudbe a spevu začal venovať vo veku 9 rokov, kedy začal navštevovať „Canarinhos Boy's Choir“ v Brazílii. V roku 2013 ukončil štúdium na Royal Conservatoire of Scotland ziskom stupňa Master of Opera a v roku 2015 ukončil štúdium operného spevu na Štátnej univerzite hudby a múzických umení v nemeckom Stuttgarte v triede tenoristu Francisca Araiza. Absolvoval aj súkromné lekcie u sopranistky Eleny Filipovej vo Viedni. Zúčastnil sa niekoľkých významných koncertných turné v Brazílii a v roku 2012 debutoval aj so Škótskym komorným orchestrom, na Schleswig-Holsteinskom hudobnom festivale v Nemecku a na turné s programom Mozarteum v brazílskom São Paule. V koncertnom repertoári má najvýznamnejšie diela svetového vokálno-inštrumentálneho repertoáru. Už počas štúdií v Škótsku naštudoval viacero operných postáv, účinkoval v operných domoch v holandskom Amsterdame, v nemeckých mestách Mainz a Norimberg. V uplynulých dvoch sezónach účinkoval v dvoch premiérových tituloch vo viedenskej Staatsoper, v Gluckovej Alceste a v Prokofjevovom Hráčovi. Postavu Vojvodu z Mantovy v Rigolettovi, s ktorou sa predstaví už druhýkrát v Košiciach, naštudoval v Taliansku pod vedením Olivera Wedera.

Medzinárodný charakter obsadenia doplní aj domáca sólistka, ukrajinská mezzosopranistka Myroslava Havryliuk v postave Maddaleny. V ďalších postavách uvidíte Michaelu Várady, Michala Onufera, Zuzanu Orlovskú, Mariána Lukáča, Mareka Gurbaľa, Antona Baculíka, Martina Kovácsa, Ivetu Vajó – Vladykovú, Pavla Spišského a Janu Trojákovú.