Skočiť na hlavný obsah

Jakub Nvota: AKO BONNIE A CLYDE

Premiéra pôvodnej slovenskej hry!

Premiéra
Miesto predstavenia
Malá scéna
DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE PRE CTENÝCH DIVÁKOV - V INSCENÁCII SA STRIEĽA, ČO VYVOLÁVA V UZAVRETOM PRIESTORE NADMERNÚ HLUČNOSŤ!

Azda najznámejšou gangsterskou celebritnou dvojicou modernej doby boli nepochybne Bonnie a Clyde. V čase veľkej hospodárskej krízy sa rozhodli nájsť svoje riešenia. A systém zasa svoje na to, ako ich dolapiť. Pre niektorých romantická dvojica, pre iných len dvojica vrahov a zlodejov. Vopred pripravené dolapenie, kruté zúčtovanie a tak zaručená nesmrteľnosť. Bonnie a Clyde to je takmer úspešný príbeh o prekračovaní hraníc, zákonov aj morálky, to je pomsta voči väzenskému systému i nespravodlivosti, vzbura voči generácii otcov. Boli priveľmi mladí, priveľmi drzí i ambiciózni. Večne na ceste, večne na úteku. A pritom ona písala tak krásne básne a on hral rád na saxofón. Ale svet zločinu vie byť príťažlivý a nebezpečenstvo vzrušujúce. A lákavá je aj odmena za dolapenie zločincov. Odvrátená strana romantickej legendy o láske až za hrob. Doslova. Ako Bonnie a Clyde je súčasná hra Jakuba Nvotu o jednej generácii, ktorá si chcela ukradnúť svoj sen o šťastí a utiecť konvenciám. Ale nevie kam sa sama prepadla.
V roku 1967 vznikol aj film s Warrenom Beattym and Faye Dunaway v hlavnej úlohe, kde sa z Bonnie a Clydea stali módne ikony, zurvalí vyslanci slobody na úteku a milenci, ktorí už nikdy nanašli spoločný hrob. Ale každý príbeh má dve strany mince, aj ten Ako Bonnie a Clyde.

Foto: Ján Štovka

Réžia:Jakub Nvota
Scéna a kostýmy:Lucia Šedivá
Hudba:Kamil Mikulčík
Choreograf akčných scén:Petr Nůsek
Inšpícia:Ingrid Dlugošová
Text sleduje:Janka Popovičová
Bonnie Parker: Alena Ďuránová
Clyde Barrow, Paľo, riaditeľ burzy Almond:Andrej Palko
Šimon Štítnický:Michal Soltész
Šimonova sestra Juliša, Blanche, Sekretárka,čistič topánok Pat, žena strážnika:Tatiana Poláková
Šimonova mama Johana, Kristína,žena strážnika, majiteľka kaviarne:Adriana Ballová
Šimonova babička, prezidentova žena Hooverová,novinárka, žena strážnika, dozorca väznice:Dana Košická