Skip to main content

Sólisti baletu na prestížnych galakoncertoch

Vedúci sólisti baletu Štátneho divadla Košice Eva Sklyarová, Igor Pashko, Ami Fujikawa a Maksym Sklyar prijali pozvanie zúčastniť sa na dvoch prestížnych baletných galakoncertoch.

Eva Sklyarová a Igor Pashko odtancovali dueto z baletu Anna Karenina na galavečeri pod názvom „Viva Balet!“, ktorý sa uskutočnil 30. júna 2017 v novej budove Slovenského národného divadla. Na večere sa prezentovali prevažne slovenskí baletní umelci, ktorí patria v domácich či zahraničných divadlách k vedúcim sólistom. Galavečer bol výnimočným zakončením sezóny. Popri našich sólistoch sa na ňom predstavili aj Roman Lázik a Nina Poláková, vedúci sólisti Viedenskej štátnej opery, vedúci sólista Holandského národného baletu Jozef Varga, či sólistka petrohradského Michailovského divadla Andrea Laššáková a ďalšie hviezdy baletu.

Ami Fujikawa a Maksym Sklyar  prezentovali svoje umenie na rovnako prestížnom galakoncerte v rámci XXI. ročníka Letného operného festivalu v Krakowe. Baletný večer pod názvom „Grand pas...“ sa uskutočnil 29. júna na nádhernom kráľovskom hrade Wawel. Ami Fujikawa a Maksym Sklyar zatancovali rovnaké dueto z predstavenia Anna Karenina. V rámci gala večera vystúpili svetové hviezdy baletu ako napríklad Igor Kolb a Alica Petrenko, sólisti petrohradského Michailovského divadla, sólisti Národného divadla opery a baletu vo Vilnuse Olesia Shaytanova a Kipras Chlebinskas, sólisti Slovenského národného divadla Romina Kolodziej a Damian Šimko, či sólisti baletu Opery v Krakowe Mizuki Kurosawa, Julia Galambos. Druhá časť večera patrila Poľskému národnému baletu. Bolero na hudbu M. Ravela v choreografii Krysztofa Pastora v podaní sólistov i členov národného baletu bolo mimoriadne exkluzívnym zakončením výnimočného večera.