Skip to main content

LATINO NIGHTS

Peter Valentovič & Friends

Premiere
Place of Performance
Historická budova

V novej divadelnej sezóne 2022/2023 sme pripravili pre našich divákov tri výnimočné koncerty s klaviristom a šéfdirigentom Petrom Valentovičom a jeho  priateľmi, v rámci ktorých sa náš šéfdirigent predstaví s novým netradičným programom.

 

Prvý večer pod názvom Latino Nights sa uskutoční na začiatku divadelnej sezóny. Peter Valentovič pozval sopranistky Evu Bodorovú, Anetu Hollú a mexického speváka Enriqua De Allendeho. Na tomto koncerte sa predstaví aj Balet ŠDKE, ktorý predvedie niekoľko choreografií z legendárneho predstavenia Nočná skúška od Ondreja Šotha. Peter Valentovič a sólisti prednesú známe latinsko-americké piesne, úryvky z muzikálov či nové spracovanie piesní Andrea Bocelliho.

 

Započúvajte sa s nami do rytmov latinskej hudby, tentokrát na javisku Historickej budovy ŠDKE.

 

Ďalším koncertom bude vianočný recitál Petra Valentoviča a Jaroslava Dvorského spolu s ich pozvanými priateľmi 18. decembra 2022  o 16:00 hod. na javisku Historickej budovy ŠDKE, na ktorom zaznejú najkrajšie neapolské piesne a vianočné koledy.

 

Tretím koncertom v druhej polovici divadelnej sezóny bude recitál Petra Valentoviča a famózneho trubkára Juraja Bartoša pod názvom (N)EVERGREEN.

 

Tešíme sa na Vašu účasť na recitáloch, na ktorých si budete môcť vychutnať výnimočné a virtuózne umenie nášho šéfdirigenta a jeho priateľov – výnimočných spevákov a sólistov.