Skočiť na hlavný obsah

Večer klasického tanca

To najlepšie z klasického baletného repertoáru

Premiéra
Miesto predstavenia
Historická budova

Večer je zložený jednotlivých choreografických častí klasického repertoáru Baletu ŠDKE a choreografií svetovej baletnej klasickej literatúry. Sólisti a zbor baletu sa predstavia vo fragmentoch z baletov Labutie jazero, Spiaca krásavica, Plamene Paríža, Luskáčik, Giselle a ďalších. Špeciálny hosť predstavenia - svetová superhviezda, tanečník storočia Vladimir Malakhov.

PROGRAM VEČERA:

P. I. Čajkovskij: Labutie jazero – fragment z baletu  

choreografia: V. Malakhov, účinkujú: M. Bányai, V. Mikulišin, N. Ravasová, J. Marčinský, sólisti a zbor Baletu ŠDKE

P. I. Čajkovskij: Labutie jazero - Adagio z II. dejstva  

choreografia: V. Malakhov, účinkujú: Sh. Yamada, M. Bányai

P. Čajkovskij: Labutie jazero - Pas de quatre z II. dejstva

choreografia: V. Malakhov, účinkujú: S. Borsetti, A. Improta, S. Tanaka, K. Hirozane

C. Pugni - Esmeralda - "Diana a Acteon" - Pas de deux

choreografia: V. Vajnonen, účinkujú: N. Ravasová, V. Mikulišin

A. Adam: Giselle - Ženská variácia z I. dejstva

choreografia: M. Petipa, účinkuje: T. Lubskaya

A. Adam: Giselle - Mužská variácia Albrechta z II. dejstva

účinkuje: D. Covone

L. Minkus - Korzár - Pas de deux

choreografia: M. Petipa, účinkujú: A. Marčinský, E. Szelepcsényi

L. Minkus - Paquita - variácia

choreografia: M. Petipa, účinkuje: T. Lubskaya

R. Drigo - Kráľovná bábik - Pas de trois

choreografia: N. Legat, S. Legat , účinkujú: V. Schevchenko, M. Bányai, D. Covone

H.S. Løvenskjold - Sylphid - Pas de deux

choreografia: A. Bournonville, účinkujú: S. Tanaka, K. Lubko

L. Minkus - Don Quijote - variácia

choreografia: A. Gorskij, účinkuje: D. Covone

S. Rachmaninov - Jarné vody

choreografia: A. Messerer, účinkujú: S. Yamada, G. Sorbino

P. I. Čajkovskij: Luskáčik - Pas de deux

choreografia: V. Vajnonen, účinkujú: N. Ravasová, M. Bányai, účinkujú: N. Ravasová, M. Bányai, sólisti a zbor Baletu ŠDLE

P. I. Čajkovskij: Luskáčik - Coda

Réžia a hudobná dramaturgia:Tetiana Jegorova
Choreografia: Leonid Lavrovskij, Vasilij Vajnonen, Marius Petipa, Vladimir Malakhov, Ondrej Šoth
Hudba / výber:Peter Iľjič Čajkovskij, Charles Adam, Boris Asafyev, Cesare Pugni
Naštudovanie:Tetiana Iegorova, Oleksandr Khablo
Výtvarná spolupráca:Andrii Sukhanov
Asistent réžie:Lenka Papugová

Účinkujú sólisti a zbor baletu ŠDKE.